12 patarimų sėkmingai kelionei automobiliu

kelionėsTie, kam teko su šeima leistis į kelionę automobiliu, tikrai pritars, kad klausimas nuo galinės sėdynės „Ar jau atvažiavom?“ Kelionėsgali būti mažų mažiausiai „pritrenkiantis“. Keliautojams turime 12 paprastų patarimų, kaip išvengti tokių klausimų ir savo kelionę padaryti nuostabia išvyka su šeima. Patikėkite, likti patenkinti gali visi (net ir vairuotojas)!
1. Keliaukite naktį
Tikrai geras sprendimas, ypač jeigu jūsų vaikai jaunesnio amžiaus (iki dviejų – trejų metų amžiaus). Tokio amžiaus vaikus ypatingai sunku užimti daugiau nei porai valandų, tad sprendimas vairuoti vaikams miegant, tikrai pasiteisina,- nedidelio vargo galite ramiai nuvairuoti keletą šimtų kilometrų. „Kol vaikai miegodavo mes su vyru turėdavom marias laiko ilgiems pokalbiams ir diskusijoms. Kalbėdavomės apie viską, dalindavomės savo požiūriais, jausmais, išgyvenimais. Tai leido mums patirti nuostabių akimirkų ir sustiprinti mūsų santykius.“ – savo įspūdžiais dalinasi Dalia.

2. … arba auštant
Kam nėra priimtinas pasiūlymas keliauti naktį, rinkitės keliones anksti ryte. Kai kurie tėvai teigia, kad pradėti 10 valandų trukmės kelionę geriausias metas yra 4 valanda ryto. Kol jūs vairuojate mėgaudamiesi rytine kava, vaikai ant galinės sėdynės ramiai susirango baigti sapnuoti savo sapnų. Ramus vairavimas užtikrintas. Diena priklauso Jums, o vakare jūs visi draugiškai gulatės saldaus miegelio. J

3. Rūpinkitės vairuotoju
Vaikai labai svarbūs, bet ramus ir saugus vairuotojas taip pat labai svarbu! Ypač svarbu nesėsti prie vairo blogos nuotaikos, neišsimiegojus ir nepailsėjus. Todėl geriau “lūžti” kelioms minutėms ir paskui vairuoti saugiai, negu rizikuoti visos šeimos sveikata.

4. Keiskitės vietomis
Jeigu pakankamai gerai vairuojate abu su žmona, keiskitės vietomis. Jūs galite ramiau atsipūsti sėdėdamas šturmano kėdėje arba pereidamas į galinę sėdynę. Bendravimas su vaikais kelionės metu yra labai svarbus, ir jūsų noras prisėsti šalia jų – suteiks jiems daug džiaugsmo. Galėsite pažaisti žaidimus, paspėlioti mįsles ar tiesiog pasikalbėti.

5. Nepadauginkit su elektronika
Filmai ir elektroniniai žaidimai kelionėje tikrai praverčia. Tačiau užvertę juos elektronika, savotiškai atimate iš jų galimybę pasireikšti jų išradingumui. Kai atrodo, kad veikti tikrai jau nebeliko ką, vaikams kažkaip netikėtai šauna į galvą pačios netikėčiausios mintys. Jie pasineria į savo svajonių ir vaizduotės pasaulį, kuris juos gali nunešti į netikėčiausias vietas. Tai viena iš galimybių pažinti savo vaikus iš naujo.

6. Užsiimkite rankdarbiais
Piešiant laikas bėga labai greitai. Todėl pasiimkite su savimi balto popieriaus lapų ir spalvotų pieštukų ar kreidelių. Lipnia juosta pritvirtinkite lapus prie sėdynių atlošų ir leiskite savo mažiesiems pasijusti dailininkais. Galite užduoti jiems įvairiausias temas, paprašyti nupiešti jų mėgstamus daiktus ar vietas kurias jie ruošiasi aplankyti.

Laikas prabėgs labai greitai.

7. Leiskite laiką su vaikais

Labiau už viską vaikai trokšta tėvų dėmesio. Jeigu patekote į automobilių spūstį ar įstrigote laukdami bagažo, skirkite laiką bendravimui su vaikais.  Papasakokite jiems apie kelionę, kur važiuojate, ką aplankysite, pasidalinkite savo įspūdžiais, jeigu jau esate aplankę tas vietas. Leiskite vaikams uždavinėti klausimus ir sąžiningai į juos atsakykite. Tokie pokalbiai gali netikėtai atskleisti daug įdomių faktų apie jūsų vaiką ir padėti jums rasti bendrą kalbą.

8. Imkite sveikus, o ne greitus užkandžius

Aplenkite greitojo maisto užkandines, geriau pasiimkite sveikų užkandžių iš namų (pavyzdžiui morkyčių, nuluptų obuolių, virtų kiaušinių, duonos ar džiūvėsių). Kelionės metu dažnai kyla pagunda suvalgyti greito ir dažnai nesveiko maisto, tačiau tikrai jausitės daug geriau maitindamiesi sveikiau. Be to taip automatiškai ugdysite teisingus vaikų įpročius.
9. Suplanuokite sustojimus
Būtinai suplanuokite sustojimų laiką ir vietą. Peržiūrėkite savo maršrutą ir parinkite išskirtines vieteles, kur galėtumėte apžiūrėti vietines įžymybes, muziejus ar paminklus, gražias vietoves ar tiesiog įdomesnes vietines užkandines. Svarbu, kad sustojimų metu vaikai galėtų “išlieti” savo energiją. Kuo aktyvesni jie bus sustojimo metu, tuo ramesni tęs kelionę. Beje nepamirškite vaikų žaidimų aikštelių!

10. “Ar mes jau atvažiavome?”

Šis žudantis klausimas gali išvesti iš kantrybės ir kantriausią vairuotoją. Jokiu būdu nepulkite atsakinėti. Paprasčiausiai paduokite žemėlapį ir paprašykite surasti dabartinę jūsų vietą, o paskui kelionės tikslą. Tada patys klauskite koks atstumas liko, tiek laiko dar reikia  važiuoti ir pan. Šis “triukas” turi du privalumus: vaikai išmoks orientuotis žemėlapyje, o jūs nebegirdėsite to įkyraus klausimo.

Viena pažįstama pasidalino savo išskirtiniu metodu. Išgirdusi tokį klausimą ji paprasčiausiai keliais litais sumažina dienpinigius vaikams. Tai reiškia, kad suvenyrams ir ledams jie galės išleisti kur kas mažiau. Keistokas būdas, bet veikia. J

11. Pasiruoškite netikėtumams

Nekalbėsime apie netikėtai pasibaigusius čiulpinukus ar vienkartines nosinaites. Tai išsprendžiamos problemos. Daug svarbiau yra pasirūpinti vaistinėle (su pirmosios pagalbos rinkiniu), vandeniu ir neperšlamtomis, impregnuotomis arba šildančiomis antklodėmis, ypač jeigu keliaujate šaltuoju periodu. Kelionėse praverčia ir termosas karšto gėrimo.

Keliaudami pasiimkite ir jūsų pediatro, gydytojo telefono numerius, pasidomėkite kaip naujoje, svetimoje šalyje galima išsikviesti pirmąją pagalbą, policiją.

12. Truputėli palepinkite vaikus
Keliaudami automobiliu galite su vaikais sudaryti tam tikras sutartis. Pavyzdžiui, jeigu jie tam tikrą kelionės etapą bus ramūs ir nesipeš tarpusavyje, jūs leisite jiems nusipirkti jų trokštamą suvenyrą, papildomą ledų porciją arba vietoje sveikų užkandžių, pasirinksite McDonald’ą. Juk ilga kelionė automobiliu jūsų mažiesiems keliauninkams yra ganėtinai varginanti, tad kodėl gi jų neapdovanojus?

Paskelbė

Unija

Kauno kredito unija – kooperatiniais pagrindais veikianti finansinė institucija savo veiklą pradėjusi 2000 m. balandžio10 d. Kauno kredito unijos veiklą reglamentuoja Lietuvos kredito unijų įstatymas, indėlių draudimo įstatymas, kiti Lietuvos Respublikos įstatymai, teisės aktai bei Kauno kredito unijos įstatai. Kredito unijos veiklą prižiūri Lietuvos bankas. Kauno kredito unijos pagrindinė būstinė įsikūrusi BLC verslo centre, K. Donelaičio g. 62-301, Kaune. Narių patogumui dirba nuotoliniai skyriai: aasa AB „Autrolis" administracinėse patalpose, Islandijos pl. 209 ir A. Stulginskio universitete įsteigta antroji nutolusi kasa, Studentų g. 11-116 (Centriniai Rūmai), Akademijos miestelis, Kauno r.