nanyang universitetas

5 Įspūdingiausi žalieji stogai pasaulyje

Asfaltas ir cementas – praeities atgyvenos, o tokius stogus sėkmingai keičia žaluma, gėlės ir augalai. Ši tendencija – nėra tiesiog trumpalaikė mada, o rimtas posūkis ties “žalesne” stogo renovacija ir dengimu.

Šie stogai ne tik valo orą, tačiau mažina anglies dioksido kiekį, apsaugo stogus nuo perkaitimo. Apart akivaizdžios naudos aplinkai, tokie stogai taip pat atrodo įspūdingai. 

Pateikiame 5 įspūdingus “žalius” stogus iš viso pasaulio.

Miesto rotušė, Čikaga

cikaga rotuse

Nustebsite, tačiau šis projektas įgyvendintas dar 2001 metais. Šio 3530 kvadratinių metrų ploto stogas buvo pradėtas kaip demonstracinis projektas su tikslu apsaugoti rotušės stogą nuo perkaitimo ir pagerinti miesto oro kokybę.

Dabar ant stogo tvyro daugiau nei 20 tūkstančių augalų iš 150 rūšių. Puikus įrengimas užtikrina, jog šis 11 aukštų pastato stogas išgyvena tiek šaltas miesto žiemas, tiek stiprius vasaros karščius.

Nanyang Technologijų Universitetas, Singapūras

 

nanyang universitetas

Ši dizaino mokykla – patrauktų bet kokio praeivio dėmesį. Dideli žalumos nuolydžiai ant kurių galima prisėsti pailsėti, išmani lietaus vandens rinkimo sistema – visa tai yra realybė šiame universitete.

“Girių spiralė”, Vokietija

giriu spirale

Ši vieta pavadinta taip visai neveltui. Sukurtas architekto Friedensreich Hundertwasser, šis pastatas inkorporuoja žolės plotus, gėlynus ir net medelius.

Be to, pastatas turi daugiau nei 1000 langų! Ir nei vienas iš jų nėra vienodas. Vidiniame jo kieme taip pat galima rasti ir žaidimų aikštelę bei nedidelį baseiną.

Fukuokos prefektūros tarptautinė salė, Japonija

fukuokos sale

Fukuokos miestui reikėjo naujo valstybinio pastato, o tam kaip tik buvo numatytas vienas neišvystytas sklypas. Taryba norėjo pastato kuris ne tik atliktų savo funkcijas, tačiau kartu būtų įkurtas remiantis “žaliąja” architektūra.

Architekto Emilio Ambasz sukurtas projektas ant kiekvieno savo stogo “laiptelio” turi gausios ir įspūdingai atrodančios augalijos. 

Vankuverio konferencijų centras, Kanada

 

vankuverio konferenciju sale

Didžiausias “gyvas” stogas Kanadoje savyje talpina daugiau nei 400 tūkstančių augalų ir yra namai įvairiems gyvūnams, įskaitant ir 60 tūkstančių bičių koloniją.

Šis stogas – viešai neprieinamas, todėl jis gali funkcionuoti kaip atskira ir nepriklausoma eko sistema.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme 5 įspūdingiausius “žalius” stogus pasaulyje. Džiugu, jog vis daugiau žmonių suvokia kaip svarbu rūpintis gamta ir būti jai draugiškais. Nuo to geriau ne tik mūsų planetai, tačiau atsiranda galimybė pasigrožėti išties įspūdingais vaizdais.