Kelių eismo taisyklės nuolat griežtėja ir policijos pareigūnai vis dažniau rengia reidus, per kuriuos tikrina automobilių vairuotojų blaivumą. Ir paskaičius suvestines matosi, kad vis daugiua vairuotojų pagaunami ne girti, o tiesiog „su kvapeliu“ iš po vakar. Iš to galima daryti išvadą, kad jie ryte gerai jaučiasi, važiuoja ir net neįtaria, kad alkoholio matuoklis gali parodyti ne nulius. Kokia išeitis? Lengviausia pasakyti, kad sekančią dieną po išgertuvių niekur nevažiuoti. Tačiau visi suprantame, kad tai nelogiška. Belieka vienintelė išeitis – alkoholio koncentracijos kraujyje patikrinimas alkotesteriu. Alkoteseriai – prietaisai nustatantys kokia dalis kraujo yra alkoholis. Prancūzijoje alkotesteriai netgi buvo privlaomi, bet šis reikalavimas nepasiteisino ir buvo greitai atšauktas. alkoteteris-41

Visa esmė, kad alkotersteriai yra labai skirtingi. Kuo brangesni alkotesteriai tuo profesionaliau jie naudojami. Esmė tokia, kad alkotesteris gerai tarnautų negalima į jį pūsti kai esate išgėręs. Kai žmogus išgėręs pučia į alkotesterį, visada yra rizika, kad dėl to nukentės daviklis. Tiksliau jis po truputį „nusimuša“. Ir galų gale reikia jį pakeisti arba sukalibruoti. O tai galima padaryti tik brangiems alkotesteriams. Pigieji tokios galimybės deja nesuteikia.

Kokia išeitis? Nedaryti alkoholikų varžybų. Alkotesteriai skirti pasitikrinti kiek alkoholio yra kraujyje ir ar galiam važiuoti ir į juos reiktų pūsti kai alkoholio vartojote nedaug arba vartojote seniai. Jei alkoholį vartojote kątik ir norite tiesiog sumušti rekordą, tada Jums reikalingas brangus profesionalus alkotesteris, kurį reiks kas mėnesį perkalibruoti.

Jei klausite kokį alkotesterį pasirinkti tada svarbu, kad jis būtų keičiamais antgaliais, ir būtų pučiama tiesiai į alkotesterio kandiklį, o ne per orą. Dar neteko matyti tokio alkotesterio į kurį būtų pučiama nuotoliniu būdu, o ji matavimų rezultatai būtų „bent patenkinami“. Yra daugybė mitų, kad nereikia alkotesterių. Tereikia ryte užvalgyti petražolių, riešutų ir alkotesteris nieko neaptiks. Tai netiesa. Neliks kvapo, bet ne alkohlio. O alkotesteris analizuojane kvapus, o alkoholio koncentraciją, tad jo niekaip neapgausite. Dar geresnė išeitis – nevartoti alkoholio. Tačiau netikime, kad atsisakysite gerti, o jei įkalbėsime įsigyti alkotesterį tai jau bus žingsnis į priekį.