Antroji dalis: kai kūdikiui dveji mėnesiai…

Sulaukus dviejų mėnesių dauguma kūdikių pradeda mažiau verkti ir praleidžia, kur kas daugiau laiko nemiegodami. Jie intensyviai domisi aplinka ir iš jos mokosi. Kūdikiai džiaugiasi matydami veidus, šypsenas, girdėdami tėvų balsus. Taip pat yra įrodyta, kad tokio amžiaus kūdikiai pradeda mokytis kalbos. Taigi, tai antroji straipsnio dalis šia tema…

Regis praeitą straipsnį pabaigiau mintimi, kaip užmigdyti kūdikį, taigi ją ir pratęsiu… Norint, kad mažylis užmigtų ir išmiegotų naktį atsikeldamas tik jums patogiu laiku yra svarbu laikytis rutinos. Visi atliekami veiksmai privalo turėti tą pačią seką kasdien. Raminanti daina, masažas ar šilta vonelė gali būti signalai kūdikiui, jog jau laikas miegoti.

Taip pat reikėtų žinoti, kad jauni kūdikiai nemiegoję dažniausiai gali išlikti apie vieną valandą. Tėvai dažnai neteisingai interpretuoja žiovulį, akių trynimą, kaip nuobodulio simptomus. Kūdikiai nesulaukę vienerių pavargsta gana greitai, taigi reikėtų mažylius stebėti ir šiems užsimanius miego leisti pamiegoti.

Maitinimas

Kūdikiai iki 6 mėnesių amžiaus puikiai auga maitindamiesi motinos pienu arba pieno produktais. Kai kurie tėvai bando kūdikių maitinti kietu maistu vaikui nesulaukus tinkamo amžiaus, priežastys to nedaryti:

  • Kūdikių žarnynas nėra tinkamai subrendęs susidoroti su kieto maisto sukeliamomis alergijomis.
  • Mažylių raumenys nėra išvystę iki tinkamo lygio, jog sugebėtų praryti kietą maistą. Dažniausiai šie raumenys išvysto laikotarpiu, kai vaikas jau sugeba atsisėsti ir pasiekti daiktus.
  • Maitinant kūdikį kietu maistu šio organizmas nebesugeba pasiimti visų maistingųjų medžiagų iš motinos pieno ar pieno mišinių, kurie jam yra būtini.

Saugumas

Štai keli labai svarbūs aspektai į kuriuos tėvams būtina atkreipti dėmesį:

  • Kūdikis visada privalo miegoti ant nugaros;
  • Nepiktnaudžiaukite pirkdami prekes kūdikiams, visada atkreipkite dėmesį į saugumo reikalavimus. Reikėtų suprasti, jog elektromobiliai tokio amžiaus kūdikiams tikrai nėra tinkamas žaislas.
  • Kūdikį vežant automobilyje, pasodinkite į specialią kėdutę. Niekada nesodinkite mažylio priešais oro pagalves. Nepamirškite užsegti kėdutės diržo ir įsitinkinkite, kad kūdikis stabiliai sėdi.
  • Nepalikite kūdikio vieno ant aukštų daiktų, netgi sėdinčio specialioje kėdutėje. Dviejų amžių kūdikiai pradeda vartytis ir intensyviau judėti. Svarbu į šiuos pasikeitimus atkreipti dėmesį ir užtikrinti mažylio saugumą buvimu šalia jo.
  • Negerkite karštų gėrimų laikydami savo vaiką ant rankų. Mažyliai dažnai mėgsta griebti objektus esančius aplink juos, nenorėdami to galite nuplikyti savo vaiką.
  • Niekam neleiskite rūkyti namuose. Jeigu kas nors iš šeimos narių turi šį įprotį, išprašykite juos rūkyti į lauką. Taip pat rūkantiems tėvams patartina išeinant parūkyti apsivilkti striukę, kuri sugertų kvapą. Yra įrodyta, kad mažyliai jaunystėje jautę cigarečių kvapą suaugę yra linkę pradėti rūkyti. Savaime suprantama, nerūkykite ir laikydami savo vaiką ant rankų.
  • Niekada nepurtykite kūdikio, tokie veiksmai gali sukelti rimtas traumas.

Žaislai

Kaip jau minėjau dviejų mėnesių amžiaus kūdikiai pradeda intensyviai domėtis pasauliu. Tokio mažiaus mažyliams žaislai tampa labai įdomia pramoga. Savaime suprantama, juos riekia parinkti tinkamai, juk elektromobiliai vaikams tokiame amžiuje tikrai nebus nei įdomūs, nei pakankamai saugus žaislas. Puikių prekių kūdikiams galima rasti internetinėse parduotuvėse, kur lengvai galėsite paskaityti žaislo aprašymą ir rasti amžių, kuriam šis yra skirtas.

Taigi tėvams, kurių atžalos sulaukė dviejų mėnesių amžiaus tikrai kils naujų iššūkių. Vis labiau augantys vaikai taps žymiai aktyvesni ir smalsesni, būtina pasiruošti šiems pokyčiams. Na, o su tinkamiau pasiruošimu liks tik malonumas stebėti, kaip jūsų atžala auga ir stiprėja, ne dienomis, bet minutėmis.