Sutikite, aplinkos ar sklypo apželdinimas yra vienas iš tų procesų, kuriam tiesiog būtinas geras skonis – tik tokiu atveju pavyks gauti puikų galutinį vaizdą. Tuo atveju, jei šį darbą planuojate atlikti savarankiškai, būtina atkreipkite  dėmesį į  šiuos patarimus.

Kurkite erdvės pojūtį

Jei norite, kad jūsų namų aplinka būtų ne tik skoninga, bet ir tvarkinga, tokiu atveju jums tiesiog privalu laikytis šios svarbios taisyklės – aukštus augalus sodinkite šalia sklypo tvoros ar toje vietoje, kur eina jo ribos, tuo tarpu žemesnius augalus sodinkite ploto viduryje. Tokiu būdu bus kuriamas erdviškumo pojūtis, o aplinka atrodys skoningai bei tvarkingai.

Venkite griežtų formų

Skoninga aplinka yra natūraliai atrodanti aplinka. Tačiau, kaip sukurti tą natūralumą? O tai padaryti nebus sunku, jei laikysitės vienos paprastos taisyklės – vengsite griežtų formų. Juk jų gamtoje tiesiog nėra. Griežtas formas verta palikti urbanistinės aplinkos kūrimui, tuo tarpu kuriant harmoningą namų aplinką, jas tiesiog geriau pamiršti. Taigi, jei nusprendėte, kad reikia takelio, pamirškite preciziškai tikslias linijas – tegul jis būna vingiuotas ir šiek tiek nelygus, kaip miško keliukas. Jei nusprendėte įrengti vandens telkinį ar fontaną, augalus šalia jo sodinkite taip, kad jie visi susilietų į vieną šiek tiek netvarkingą kompoziciją – visai kaip gamtoje. Jei nusprendėte, kad jūsų namų aplinka bus apšviesta, šviestuvų nestatykite tiesiomis linijomis, o tiesiog nerūpestingai juos išmėtykite po visą plotą. Jei nusprendėte tam tikrą erdvės dalį iškloti plytelėmis, taisyklingų formų gaminius palikite komercinei aplinkai, tuo tarpu namams rinkitės daugiakampes plyteles, kurios leisti sukurti ne tik dekoratyvų, bet ir natūralų vaizdą.

Želdynai – iš skirtingų spalvų

Jei norite skoningos namų aplinkos, želdynai taip pat yra būtina jos dalis. Vis dėlto, juos planuojant, reikėtų nepamiršti vienos svarbios taisyklės – augalai turėtų būti skirtingų spalvų (kuo daugiau skirtumų, tuo geriau), mat tokia įvairovė atrodys kur kas estetiškiau nei monotonija.

Kaip matyti, sukurti skoningą namų aplinką nėra taip sunku – tereikia šiek tiek išmonės, pastangų, na, ir žinoma, atkreipti dėmesį laiko patikrintus sprendimus.