Tikriausiai šiandienos neįsivaizduotume be moderniųjų technologijų, kurias naudojame kiekvieną dieną apie tai net nesusimąstydami. Tačiau neapsiribokime vien naujausia technika. Ne vien išmanieji telefonai, moksliniai atradimai ir nano technologijos žmogaus gyvenimą supaprastina. Prie to taip pat prisideda ir paslaugų sfera, kuri nuolat tobulėja ir plečia savo ribas. Internetas yra puikus to pavyzdys. Tačiau kai gyvenimas ima vis labiau paprastėti, ar nekyla rizika tapti nuo viso šio modernaus pasaulio tapti priklausomu?

Detaliau paanalizavus paslaugas suprastume, jog kiekvienas malonus dalykas turi savo pasekmes. Kuo labiau patiriame malonumą tuo labiau prisirišame prie jo šaltinio. Internetas Lietuvoje – ne išimtis. Dažnas lietuvis naudojasi šia paslauga ieškant įvairios informacijos kiekvieną dieną. Tai yra unikali, galimybių pilna erdvė, kurios dėka tam tikrą informaciją ar paslaugos užsakymą gali atlikti kiekvienas. Internetas yra įsitvirtinęs mūsų gyvenime, todėl kartais net nepastebime, kaip esame nuo jo priklausomi. Net daugelio žmonių darbas yra tiesiog nuo jo priklausomas! Tačiau ai ne visos virtualiosios erdvės galimybės. Yra kur kas daugiau.

Nepaisant visų pliusų, galime įžvelgti ir minusus. Taip, internetas Lietuvoje yra labai naudingas ir to niekas negali paneigti. Galimybė pasinaudoti ne viena svarbia funkcija, žmogui leidžia mėgautis įvairiomis paslaugomis net neišeinant iš namų. Elektroninis paštas, socialiniai tinklai ir visas kitas priklausomybes skatinantis turinys nesuteikia daug rimtumo, o priešingai, tai skatina priklausomybę. Internetas yra ne tik populiari pažinimo ir bendravimo priemonė, ji taip pat sunaikina daug brangaus mūsų laiko.

Pavaizduokime tokią situaciją. Grįžtate vėlai namo po darbo ir esate pavargę. Kad prasiblaškytumėte ir atsipalaiduotumėte, jums reikia lengvai sudominančios veiklos, tiesa? Tai yra televizija, įdomus filmas ir, žinoma, internetas. Laikui bėgant, tai tampa tarsi įprotis, kurio atsisakyti taip greitai nepavyksta. Nuolatinis pašto tikrinimas bei socialinių puslapių tikrinimas veda link aklavietės.

Taigi, nors ir internetas Lietuvoje yra labai naudingas, tačiau reikia stebėti, kiek laiko prie jo praleidžiate. Ribokite laiką praleidžiamą internete ir tokiu būdu galėsite daug efektyviau išnaudoti savo brangų laiką.