Daugelis gali nesuprasti ką iš tikro reiškia ši frazė- Vergauti dėl pinigų, tačiau įsigilinus į tai ką dabar parašysiu ir kas vyksta  daug kur pasaulyje, o ypač Lietuvoje, suprasite kad vergavimas dėl pinigų yra neatsiejama daugelio iš mūsų kasdieninė dalis. Visų pirmą reikia prisiminti ką reiškia pats žodis vergauti. Tai žodis atkeliavęs iš labai senų laikų, kai dar būdavo žemiausia žmonių kasta- vergai. Šie žmonės tarnaudavo savo šeimininkams, darydavo viską, kad gautų savo atlygį, kuris dažniausiai būdavo jų gyvybė ir stogas virš galvos, o apie gyvenimo džiaugsmą ar pramogas nebūdavo net kalbos. Dėja senovės vergai negalėdavo rinktis ar nori tokio gyvenimo. Jie tiesiog būdavo priverstinai verčiami vergauti savo šeimininkams. 
Dabar yra viskas kitaip. Nebėra priverstinių dalykų, kuriuos žmogus privalo daryti kažkokiam viršesniam už save žmogui, tačiau pats vergavimas išliko iki šiol. Tik dabar vergavimas yra kitos formos. Dabartinės sąlygos daugelyje ekonomiškai silpnesnių valstybių, tame tarpe ir Lietuvoje yra tokios, kad žmogus vergu tampa savo noru todėl, kad galėtų išgyventi. Kitaip tariant yra vergaujama dėl to, kad turėtume pinigų. Žinoma, negalima teigti, kad taip yra visur ir su visais Lietuvoje dirbančiais žmonėmis. Turiu omenyje tik tam tikrą dalį Lietuvos gyventojų, kurie dirba daug ir sunkiai vien tam, kad galėtų išlaikyti savo šeimas ir turėtų pinigų pragyvenimui, o apie pramogas, poilsį, kuris būtų vertas išeikvotoms jėgoms sunkiai dirbant, nėra net kalbos. Taigi, kodėl taip vyksta ir kaip pagerinti tokią padėtį. Viskas ko reikia, tai reikia atidžiau rinktis darbus, pasverti savo sugebėjimus ir galimybes ar verta aukoti save dėl pinigų, kurie yra per maži dirbamam darbui. Darbo skelbimai Lietuvoje blizga laikraščiuose, internetiniuose skelbimų portaluose kaip kalėdinės eglutės, kol jais kažkas susidomės, tačiau mano nuomone geriausi, pelningiausi darbai nesireklamuoja skelbimuose, nes juos užima tie, kurie darbo ieško patys pateikdami save darbdaviams. Pateikti save darbdaviams galima dviem pagrindiniais būdais. Pirmas būdas- Sudaryti maršrutą ir eiti per visas įmones klausinėjant ar reikia darbuotojo, o antras būdas, kuris yra žymiai paprastesnis, tačiau vis tiek veiksmingas, tai save pateikti didelėse bendruomenėse- diskusijų forumuose, kuriuose lankosi daug įvairiausio tipo žmonių, tame tarpe ir tų, kurie gali pasiūlyti darbą. Žinoma, lankytis humoristinėse ar tiesiog bendruomenėse, kuriose diskusijos niekaip nesusijusios su darbu nepatartina, nes ten vargu ar jums kas pasiūlys darbą. Darbo skelbimai, geriausia dera ten, kur yra diskutuojama apie Informacines technologijas, Finansus, Ekonomiką, Verslą ir panašias diskusijas. Tokiose vietose, didelė tikimybė, kad jums bus pasiūlytas darbas IT srityje. Pavyzdžiui, per pardavinėti kokias nos elektronines prekes, atlikti įvairius darbus su kompiuteriu ( Straipsnių rašymas, Vertimo paslaugos, Programavimas, Nuotraukų redagavimas ir video montavimas, taip pat įvairių prezentacijų paruošimas ir daugelis kitų ) tačiau yra šansų kad jus pasieks ne IT srities  darbo pasiūlymai
Taigi, kaip visa tai susiję su vergavimu pinigams tema? O gi tai, kad praktiškai visi darbo darbo pasiūlymai IT srityje yra susiję su tokio pobūdžio darbais kaip darbas laisvu grafiku, o tai reiškia, kad savo laisvalaikį arba hobį galima paversti į pinigus. Taigi, galutinis mano verdiktas būtų toks, kad nereikia atiduoti visų savo jėgų ir laiko darbui už nedidelį fiksuotą atlyginimą. Geriau dirbti už mažesnį atlygį, tačiau turėti daugiau laisvo laiko, kurį neeikvojant savo jėgų galima paversti pinigais.