Ar visos moterys nori susilaukti vaikų?

nėštumo planavimasKai moteriai neplanuotai atsiranda nėštumo požymiai, ji jaučia teisę eiti pas gydytojus ir pasidaryti abortą. Visuomenė ją už tai smerkia, nuolat primena kunigai su savo mažų žvakučių aikštėse akcijomis, o ir patekus pas ginekologą, ji pirmiausiai patiria spaudimą ir bandymą atkalbėti nuo tokio jos sprendimo. Kai kurias moteris tai žeidžia. Jos sako, kad jomis nepasitikima, parodoma, kad tarsi jos pačios būtų bejėgės ir nesugebančios priimti sprendimo. Tiesa tokia, kad pirmieji nėštumo požymiai, simptomai gali būti nelaukti, nenorimi, kad moteris nebūtinai nori būti mama. Tai turi būti kiekvienos moters asmeninis apsisprendimas ir atsakomybė, o vyrai neturėtų dėl to daryti spaudimo. Taigi, pakalbėkime apie tai, kaip nėštumo požymiai, pilvo maudimas traktuojami kaip išgydomi aborto būdu. Paklauskime moterų, ar jos nori būti mamomis, ar visos nori, ar kažkas ir nenori.

Eglė, 35 metų

Mūsų kalbinama pašnekovė sako, kad nėštumo požymiai jai jau buvo pasireiškę, ir ji atsisakė auginti vaiką. Dabar gal jau yra per sena, kad ryžtųsi tai daryti, tačiau seniau tiesiog nenorėjo. „Pirmą kartą nėštumo požymiai man buvo, kai buvau 17 metų. Tai buvo atsitiktinis kvailas paauglių seksas, už kurį dabar dar galėčiau gauti ir kokią nors teisinę baudą. Bet, šiaip ar taip, tuo metu tai buvo tiesiog seksas su pasekmėmis. Ilgai net nereikėjo svarstyti – pasakiau mamai ir išklausiusi jos moralą patekau pas gydytojus. Ten nėštumas buvo nutrauktas. Vėliau tiesiog visada buvau labai aktyvi, turinti daugybę veiklos, ir dėl to nenorinti pastoti, turėti vaikų. Taigi, pirmieji nėštumo požymiai, simptomai man ir dabar nebūtų maloni staigmena. Be to, šiuo metu jau pilnai matau, kad mano gyvenimas gali būti labai gerai realizuojamas ir be vaikų. Aš manau, kad vaikus turi ir apie juos svajoja daugiausiai tos moterys, kurios išvis nesugalvoja, ką jos turėtų gyvenime veikti. Tada jos griebiasi paprasčiausio – tiesiog pasigimdo vaiką ir sako, kad dabar jau yra tikrai laimingos. Vet žinote, sunku tuo patikėti, tikrai sunku. Juk visi esame labai skirtingi, ir jeigu man atrodo, kad nėštumo požymiai pirma savaite atrodytų kaip mano gyvenimo pabaiga, tai kažkam kitam tai būtų svajonės išsipildymas“, – sako Eglė.

Šarlotė, 34 metų

Ši moteris sako, kad jai nėštumo testas jau tapo keiksmažodžiu. Iš pradžių moteris labai norėjo vaikų, o paskui sužinojo, kad tiesiog negali jų turėti. „Iš esmės dėl to žlugo mano santuoka. Aš labai mylėjau Garį, ir jis mylėjo mane, bet mums nepasisekė. Kažkuriuo metu nėštumo požymiai pirmomis dienomis mūsų santuokos tapo esminiu dalyku. Stengdavomės per kiekvieną ovuliaciją, bet ta truko gal 7 mėnesius, ir mes niekaip negalėjome pasiekti finišo. Galiausiai man ėmė atrodyti, kad jau reikėtų pasirodyti gydytojams. Jei ne jis, tai aš. Jei ne aš, tai jis. Kažkuris iš mūsų turėjome rimtų sveikatos bėdų, ir reikėjo aiškintis. Nelaimei, paaiškėjo, kad tai esu aš. Ta, kuri taip norėjo, taip troško turėti vaikų. Ta, kuriai labai reikėjo mažo kūdikėlio ir buvimo mama. Garis buvo dėl nieko nekaltas. Galiausiai mūsų santuoka visiškai apkarto, ją aptemdė tas nusivylimas ir kartėlis. Ir tada mes tiesiog išsiskyrėme. Aš supratau, kad niekada su juo neturėsiu vaikų, ir apskritai nežinau, ar kada nors turėsiu“, – su liūdesiu apie motinystę kalba Šarlotė.