Asmeninių finansų valdymas visada remiasi į kelias taisykles

asmeniniai finansaiLietuviai yra labai linkę išlaidauti ten, kur tikrai būtų galima susiveržti diržus. Kalbant apie asmeninių finansų valdymą, ekspertai pastebi, kad mūsų šalyje vis dar daug žmonių didžiąją dalį pajamų išleidžia maisto prekėms. Taip pat pabrėžiama, kad nemaža dalis pajamų kas mėnesį keliauja tokioms paslaugoms, kurios nėra būtinos ar tiesiog kurios laikomos prabangos preke. Norint, kad finansai ateityje nekeltų jokių rūpesčių, reikėtų pradėti vadovautis specialiomis taisyklėmis. Jos padės ne tik susitaupyti pinigų juodai dienai, bet taip pat leis jausti saugiau dėl ateities.

Pirmiausia, specialistai pabrėžia, kad visoms šeimoms ar pavieniams asmenims reikėtų gerai peržiūrėti turimų paslaugų paketus ir žiūrėti ar nėra konkurencingesnių pasiūlymų. Pavyzdžiui, kas mėnesį išleidžiant keliolika eurų už interneto paslaugą, reikėtų pasidomėti kiek duomenų srauto jums iš tiesų reikia. Daugelis žmonių netgi neišnaudoja turimo interneto duomenų, bet moka pilną kainą. Tad, turite žinoti, kad nemaža dalis vartotojų vien už interneto paslaugas gali atseikėti žymiai mažesnes sumas, jeigu tik bus pasirenkami tinkami pasiūlymai. Taip elgtis reikėtų ir su kitomis paslaugomis – televizija, naujienų prenumeratomis ir t.t.

Pravartu žinoti, kad norint pagerinti asmeninių finansų valdymą, tikrai nėra naudinga kreiptis į asmenis, kurie pateikia neaiškią informaciją. Trumpai tariant, jeigu jau susigundėte kažkokiais asmeninių finansų valdymo kursais, įsitikinkite, kad juos siūlo kompetentingi asmenys. Tikrai ne visi gali pasiūlyti gerus patarimus už adekvačią kainą.

Grįžtant prie asmeninių finansų valdymo patarimų, būtina žinoti, kad kiekvienas žmogus turi pradėti taupyti ne būstui ar kažkokiam kitam pirkiniui. Pirmiausia reikia susitaupyti juodai dienai. Dažniausiai patariama susitaupyti sumą, siekiančią 6-9 mėnesių darbo užmokestį. Tai reiškia, kad turite susitaupyti tokią sumą, kuri leistų jums išgyventi mažiausiai pusmetį. Turint tokią sumą atsargoje, sprendimai dėl finansų valdymo bus priimami lengviau ir jaučiant saugumo jausmą.

Jeigu norite susitaupyti pinigų ateičiai, ekspertai rekomenduoja domėtis investavimo galimybėmis. Klaidinga galvoti, kad iš vidutinio atlyginimo žmogus niekur negali investuoti – nedarykite klaidos ir pasidomėkite visomis galimybėmis. Čia sužinokite plačiau apie asmeninių finansų valdymą ir planavimą.