Atostogos KipreKipras yra vienas iš geidžiamų vasaros sezono atostogų tikslų Viduržemio jūroje. Šią salą renkasi lietuviai, kiti Europos gyventojai. Dažniausiai renkamasi vakarinė salos pusė, kuri priklauso Graikijai. Mat kitą jos pusę valdo turkai. Saloje gausu istorinio palikimo, senovinės architektūros, archeologinių radinių. Sala turtinga savo istorija, su kuria galima susipažinti muziejuje arba lauko ekskursijose. Bet ką gi galima veikti norint gerai paatostogauti saloje, naudingai praleisti laiką ir grįžti namo pailsėjusiam ir kupinam įspūdžių? Aptarkime populiariausias veiklas šioje saulės spinduliuose kone nuolat besimaudančioje saloje.

Maudynės! Paplūdimiai ir jūra yra kone lankomiausi salos objektai. Čia vasarą gausu besideginančių ir besiturškiančių žmonių. Taip pat ir jūs galite nerti į jūrą, plaukioti ar šokinėti per bangas arba tiesiog gulinėti ant smėlio, stebėdami kaip jūsų kūnas nuo saulės po truputį rausta. Arba galimas tarpinis variantas – atsiraitojus kelnes eiti paplūdimiu, bangoms nuolat apsemiant pėdas ar užėjus didesnei bangai – aptaškant ir kojas. Romantiškas pasivaikščiojimas pakrante nuves į gilų susimąstymą, pabuvimą ramumoje ir galiausiai suteiks ramybės. Kas nori ne taip romantiškai, tačiau aktyviai papramogauti, gali pasileisti toliau į jūrą! O čia pramogų daugybė. Pavyzdžiui, ar bandėte kada plaukti vandens motociklu? Greitis ir staigūs judesiai tikrai suteiks adrenalino dar bent geram pusdieniui. Arba galima atsisėsti ant pripučiamos sofos ar banano ir būti plukdomam tuo pačiu vandens motociklu, kurio vairuotojas nuolat nori jus išversti. Ar pajėgsite atsilaikyti? Galiausiai, ne nuobodu būtu ir pasinerti į jūros gelmes. Nardymo instruktoriai jums papasakos kaip viską daryti, išnuomos įrangą, padės ją užsidėti ir kartu su jumis pasiners į jūros gelmes. Čia pamatysite kaip atrodo kita Kipro pusė – povandeninė. Nuostabios uolos, žuvys, jūros augmenija – tai, ko nepamatysite Lietuvos ežeruose ar Baltijoje.

Traukiant toliau į Kipro gilumą, galima susipažinti su salos gamta. Čia siūlomos įvairios ekskursijos, pavyzdžiui, dviračiais. Užsidėkite šalmą, užsiriškite batų raištelius ir leiskitės į nuotykių kupiną kelionę! Išbandykite kažką naujo – kalnų dviračiais nusileisti nuo kalno ar pajodinėti žirgais po salą. Atostogos Kipre išties gali būti įspūdingos jei tik nepatingėsite pasiieškoti įdomios veiklos. Ar tai būtų koncertai, karaokė vakarai, šokiai ar aktyvios pramogos, tokios kaip kaitavimas, burlentės, banglentės, dviračiai ar skraidlentės. Kiekvienas, ištroškęs nuotykių ar pramogų atras ką veikti Kipre ir grįš namo kupinas įspūdžių su nekantrumu laukdamas kitos kelionės.