Audi dalysAudi automobiliai – itin populiarūs Lietuvoje, pagal populiarumą juos lenkia tik Volkswagen markės automobiliai. Nors pati Audi automobilių gamykla faktiškai priklauso tai pačiai Volkswagen automobilių gamybos grupei: Volkswagen AG nuo 1964 metų valdo net 99,7 proc. Audi akcijų. Audi 1910 metais susiformavo iš keturių kompanijų, nors pirmosios užuomazgos pastebėtos 1899 metais. Dabar pagrindinė Audi būstinė yra įsikūrusi Ingolštate, Bavarijoje, Vokietijoje, o iš viso kompanijoje dirba apie 69 tūkstančius darbuotojų visame pasaulyje.

Atskiro pasakojimo verta Audi pavadinimo kilmė. 1909 metais įmonės įkūrėjas August Horch buvo išmestas iš savo paties įkurtos kompanijos, todėl įkūrė naują ir tęsė darbus naudodamas „Horch“ prekinį ženklą. Buvę partneriai iš pirmosios kompanijos apkaltino jį svetimo prekinio ženklo naudojimu, o Vokietijos teismas priėmė jam nepalankų sprendimą – prekinis ženklas „Horch“ priklauso buvusiai kompanijai, todėl August Horch buvo priverstas nebenaudoti savo pavardės savo automobilių versle. Po teismo sprendimo buvo sušauktas susirinkimas naujo prekinio ženklo pavadinimo problemos sprendimui rasti. Jis įvyko Franz Fikentscher namuose, kuriuose tuo metu jo sūnus mokėsi lotynų kalbos. Sūnus susirinkimo metu tarė: „Tėve, audiatur et altera pars… ar nebūtų naudinga pavadinti automobilį Audi, o ne Horch?“. Horch vokiškai reiškia „klausyk“, o lotyniškai tai yra Audi. Pavadinimas visiems patiko ir neįtikėtinai greitai prigijo.

Audi automobiliai Lietuvoje yra ne tik vieni iš populiariausių, bet ir vieni iš seniausių bei ilgiausiai važinėjamų. Be kita ko, apklausa parodė, kad Audi vairuotojai, atėjus laikui keisti automobilį, keistų jį tik į tos pačios markės automobilį. Pasidomėjus paaiškėjo, kad viena iš esminių priežasčių – saugumas, kokybė ir ilgaamžiškumas. Tačiau šiomis savybėmis pasižymi ne tik patys automobiliai, bet ir Audi dalys.