Pirmojo automobilio istorija yra siejama su 1886 metais, kai Karlas Bencas (Vokietija) užpatentavo pirmąjį automobilį. Tai buvo triratis motorinis vežimėlis, kuris turėjo 0,9 litro darbo tūrio variklį. Lietuvoje automobilio istorija galima sieti su 1896 m, tuomet buvo užregistruotas pirmasis automobilis. Tai buvo keturių vietų prancūzų gamintojų Panhard-Levassor 4CV. Šis automobilis buvo carinės Rusijos susisiekimo ministerijos Antrosios kelių distancijos, aptarnavusios plentą Ryga-Šiauliai-Tauragė nuosavybė. Automobilis buvo labai patikimas ir valstybės tarnyboje išbuvo apie dvylika metų, vėliau sėkmingai parduotas aukcione.

Kiekvienas automobilis turi istoriją

Automobilio istorija

Automobilio istorija

Apie automobilio istorija ir kitų transporto priemonių atsiradimą galima sužinoti paieškojus informacijos enciklopedijose, kitose knygose arba tiesiog internete. Apie jūsų asmeninį automobilį, kurį šiuo metu vairuojate, ar vairuoja Jūsų šeimos narys taip pat galima sužinoti išsamiau. Jei kas paklaustų, ar pasidomėjote savo automobilio istorija prieš jį įsigydami, ar domėjotės kelintas šeimininkas jūs jam esate, ar žinote, kada automobilis atkeliavo į Lietuvą ir užregistruotas pirmą kartą mūsų šalyje. Arba ar jums įdomu ir žinote, kad prieš jums įsigyjant šis automobilis buvo vairuojamas didelės įmonės vairuotojų. Tikriausiai ne vienas į tokius pateiktus klausimus atsakytų ,,ne“, nors jam iš tikrųjų būtų įdomi ir naudinga tokia informacija. Anksčiau, kai automobilius turėjo tik kas penkta šeima ir nusipirkti juos dažniausiai galima būdavo tik iš gamyklos, viskas buvo daug paprasčiau, o ir sąžiningų žmonių buvo kur kas daugiau. Šiuo metu padaugėjo vagysčių, apgavysčių ir sukčiavimo atvejų, todėl nusipirkti gerą naudotą automobilį iš sąžiningo pardavėjo jau galima sakyti yra retenybė. Kiekvienas pardavėjas nori kuo greičiau parduoti, gauti norimą pinigų sumą ir teisybė dažnai lieka kažkur toli…

Internete – automobilio istorija pagal vin kodą

Jei domina kažkurio automobilio istorija pagal vin, tą jau galima sužinoti ir internetu. Galima pasitikrinti informacija nemokamai ir tiesiog sužinoti, kad automobilis nėra vogtas arba ieškomas. Tam užtenka patikrinti automobilio istorija pagal vin numeri. Tačiau jei norite išsamesnės informacijos, už tam tikrą simbolinę sumą galite patikrinti jus dominančio automobilio istorija pagal vin numeri. Žinodami automobilio identifikacinį numerį arba valstybinį numerį, galima pasitikrinti ir gauti kelių rūšių ataskaitas ir sužinoti automobilio istorija pagal vin. Galima gauti iš tikrųjų gana išsamią ataskaitą. Visų pirma, kokioje šalyje jis pirmą kartą užregistruotas, kiek jis turėjo savininkų, kokias avarijas buvo patyręs, kokie gedimai buvo užregistruoti ir kada šiam automobiliui laikas atlikti techninę apžiūrą. Duomenų bazėse tokia informacija kaupiama ir nuolat papildoma. Yra valstybinė įstaiga, kuri atlieka automobilių registravimo duomenų tvarkymo darbus, registruoja techninių apžiūrų atlikimo datas ir fiksuoja eismo įvykius. Jūs galite ir nesakyti pareigūnams, kas ir kada buvo nutikę jūsų automobiliui, automobilio istorija pagal kebulo numeri bus patikrinta ir istorija išaiškinta.
Užsienyje jau senokai populiaru kiekvienam savininkui pasitikrinti automobilio istorija pagal numeri internetu. Kiekvienas tvarkingas užsienio šalies vairuotojas tiksliai pildo automobilio serviso knygelę, kurioje pažymi kiekvieną atliktą oficialų remonto darbą automobilių remonto servisuose. Tuomet parduodant automobilį yra paprasčiau naujam savininkui parodyti knygelę, kurią pavartęs jis įsitikintų, kad automobilis yra tikrai tvarkingas. Kai kurie automobilių servisai Lietuvoje taip pat atlieka tokią mokamą paslaugą ir sumokėję tam tikrą pinigų sumą, galite gauti savo automobilio istorija.