Baidarių maršrutai

Baidarių maršrutaiPlaukdami baidarėmis galite atgaivinti ne tik kūną, bet ir sielą. Vaizdingi maršrutai tiek Lietuvoje, tiek užsienyje supažindina su čionykšte gamta, padeda geriau pažinti savo irklavimo partnerį (-ę) bei kitus kelionės kompanionus ir taip garantuojamas smagiai praleistas laikas. Plaukdami baidarėmis galite atgaivinti ne tik kūną, bet ir sielą. Vaizdingi maršrutai tiek Lietuvoje, tiek užsienyje supažindina su čionykšte gamta, padeda geriau pažinti savo irklavimo partnerį (-ę) bei kitus kelionės kompanionus ir taip garantuojamas smagiai praleistas laikas.

Turizmo rinka Lietuvoje įgauna vis didesnį pagreitį, o ką kalbėti apie baidares ir žygius su jomis, kadangi tokio tipo išvykos tampa vis dažnesniu lietuvių laiko praleidimo būdu. Maršrutai yra bene svarbiausia kelionės sudedamoji, kurios dėka visa išvyka gali tapti magiška ir nepamirštama. Nors mūsų valstybė ir nėra pati didžiausia plotu, tačiau baidarių maršrutai čia mažų mažiausia įspūdingi. Didžiausiuose etnografiniuose regionuose Aukštaitijoje ir Žemaitijoje labai daug maršrutų, kuriais galima plaukti, tačiau mažesni – Dzūkija ir Suvalkija turi taip pat daug ką pasiūlyti.

  • Merkys;
  • Ūla;
  • Neries dalys;
  • Jūra;
  • Šventoji;
  • Dubysa;
  • Minija;
  • Grūda.

Tai turbūt garsiausios upės, kurios tūkstančius keliautojų kasmet ir kiekvieną šiltesnį metų mėnesį pritraukia plaukti gražiausiais baidarių maršrutais. Vis dėlto tai yra tik keletas iš daugelio sraunių ir įdomių Lietuvos upių, kurios žmonėms siūlo pamatyti įspūdingų vaizdų.

Maršrutai skirstosi pagal ilgį ir sudėtingumą. Galite rasti daug sraunių upių, kurios yra pakankamai neilgos, tačiau pareikalaus labai daug energijos norint įveikti bent keletą kilometrų, o taip pat rasite tokių maršrutų, kuriuose ramiai plauksite palei miškus, istorinį paveldą ir visiškai be vargo pamatysite daug įdomių dalykų. Pasirinkimas yra jūsų rankose.

Niekada nerekomenduojame plaukti be maršrutą žinančių žmonių arba gidų/vadovų. Taip išvengsite galimybės pasiklysti ar net susižeisti ir žymiai paprasčiau bei smagiau patirsite visus kelionės malonumus. Neapsiribokite vien tik Lietuva, kaimyninėse valstybėse irgi yra apstu maršrutų, kurie leis prisiminti kelionių ir plaukimo įspūdžius visą gyvenimą.