Baimė pripažinti malonumo poreikį

 

vibratoriai
Vibratoriai

Vibratoriai iki šiol daugeliui moterų yra tikras tabu. Dėl specifinio auklėjimo ar kultūrinių ypatumų ir Lietuvos dailiosios lyties atstovės dažnai drovisi ir rausta, kai kalba pasisuka apie papildomus erotinius žaisliukus. Gana dažnai vibratoriai internetu užsakomi ir perkami vien dėl to, kad būtų išvengta nepatogios akistatos su vadinamojo sexshop pardavėja. Kaip tai paaiškinti? Ar tokį reiškinį lemia vien aplinka, kurioje užaugome, ar vibratoriai vis dar atrodo uždraustas vaisius dėl gilesnių psichologinių priežasčių?

 

Apie psichologinius barjerus…

Reikėtų pradėti nuo to, ar vibratorius tapo aktualus ištekėjusiai arba vaikiną turinčiai moteriai, ar vienišai merginai. Ir vienu, ir kitu atveju, stabdžiu ramiai įsigyti erotinį žaisliuką tampa „nepatogūs“ psichologiniai mitai. Įsipareigojusi moteris, pirkdama vibratorių, išgyvena baimę parodyti, kad jos ir išrinktojo seksualinis gyvenimas nuobodus ar, dar blogiau, sudaryti įspūdį, kad jos vyras visiškai nepatenkina lūkesčių lovoje. Specialistai pažymi, kad ištekėjusios ar įsipareigojusios moterys, ypatingai konservatyvesnių pažiūrų, tiesiog bijo „būti ne taip suprastos“. Erotines prekes vienišėms, jų teigimu, kelia kiek kitokias asociacijas. Neįsipareigojusios moterys ir merginos, pirkdamos vibratorių, bijo pasirodyti per daug desperatiškos. Joms gali atrodyti, kad garsiai sako „jaučiuosi vieniša ir nebegaliu ištverti be fizinio pasitenkinimo“. Abiem atvejais psichologiniai barjerai gali būti sukurti auklėjimo ar „įdiegti“ jau suaugus, susidūrus su tuo, kas vadinama visuomenei priimtinomis normomis. Neretai moterys prisidengia pokštais ar progomis padovanoti (pasidovanoti) ką nors šmaikštaus. Taip savotiškai mažinama įtampa. Juk juokas žinomas kaip geriausias streso malšintojas. Štai, pavyzdžiui, kai išties aktualūs vibratoriai akcija gali tapti puikia proga užsakyti ar įsigyti vieną sau ar kaip humoristinę dovaną draugei (progų tam surasti nesunku – tinka ne tik mergvakaris, bet ir gimtadienis ar net žiemos šventės).

 

… ir jų įveikimą

Aptarus psichologines baimės įsigyti vibratorių priežastis, reikėtų pereiti prie to, kaip atsikratyti nereikalingų kompleksų. Žinoma, specializuota vibratorių parduotuvė kai kurioms moterims dar ilgą laiką gali likti „uždrausta zona“, tačiau senus įsitikinimus reikėtų pradėti naikinti nuo pozityvios įtaigos. Paprastai tariant, kompleksuotai moteriai reikėtų pradėti sąmoningai save tikinti tuo, kad ji yra iš prigimties „seksuali“ būtybė. Tai reiškia, kad jai nesvetimas noras patirti fizinį malonumą. Vibratoriai tėra pagalbininkai ir jų poreikis nėra nuokrypis nuo normos. Nereikėtų pamiršti, kad seniai praėjo tie laikai, kai apie „lovos reikalus“ buvo kalbama pašnibždomis. Žinoma, yra dalykų, kurie vis dar aptarinėjami privačiai, tačiau vengimas kažką pripažinti sau pačiai gali būti labai žalingas. Net jei tai ir akivaizdi tiesa, kad sekso prekes pagyvina „nakties rutiną“. Jeigu visiems viešai pranešti apie savo seksualumą nesinori, vibratorių, kaip ir buvo minėta, galima įsigyti internetu. Tai gali tapti savotišku kompromisu, nors vis tiek reikėtų nepamiršti – lankymasis sekso prekių parduotuvėje nėra gėdingas ar juolab amoralus. Juk šiose prekybos vietose kasdien apsilanko dešimtys žmonių. Ir visi jie paprasčiausiai nori paįvairinti savo seksualinį gyvenimą – tai nedraudžiama įstatymu ar neužtraukia gėdos. Iš tiesų, šiuos žmones reikėtų pagirti už drąsą ir sugebėjimą peržengti sociumo nubrėžtas ribas, reiškiančias, iš esmės, vien ribotumą, kompleksuotumą ir uždarumą. Psichologai baimę parodyti savo natūralius seksualinius poreikius sieja su baime likti nesuprastiems ar pasirodyti hiperseksualiems. Taigi, panašu, kad tik nereikalingų mitų atsisakymas gali padėti įveikti šią problemą. Tiesa ta, kad vibratoriai yra papildomą malonumą galintys suteikti daiktai, tad pripažinti jų poreikį – pripažinti norą patirti daugiau malonumo. O tai pats natūraliausias gyvos būtybės poreikis.