Bėgimo takelis

begimo takelisBėgimo takelis tampa vienu populiariausių treniruoklių tarp sportininkų. Tai visai nestebina, nes Lietuvos orai yra labai permainingi, be to, mūsų žiemos itin šaltos, tad daug kas atsisako bėgiojimo lauke tokiu oru. Na, o kadangi bėgiojimas mūsų sveikatai yra itin naudinga fizinė veikla, dažnai sportuojantys asmenys vietoj bėgiojimo kieme renkasi bėgiojimą ant bėgtakio. Taip yra todėl, kad bėgant ant bėgimo takelio, ši veikla yra įmanoma bet kokiu oru. Ir vis tik, visai nesvarbu, Jūs bėgate lauke ar bėgate patalpoje, yra keletas taisyklių, kurias būtina žinoti, norint tinkamai sportuoti ir nepatirti traumų.

Pirmiausia turite apšilti. Jei raumenys nebus apšilę, tikimybė patirti traumą padidės dvigubai. Taigi, prieš bėgimą rekomenduojame atlikti tempimo pratimų. Užlipus ant bėgtakio eikite, ir tik pajutę, kad raumenys įšilo, padidinkite tempą.

Svarbu nustatyti tinkamą pakilimo kampą. Jei esate  pradedantysis geriau nebėkite į labai statų kampą, nes kitą dieną bus sunku pakilti iš lovos. Nepersistenkite.
Ir vis tik, jei norite akivaizdžių rezultatų bei siekiate didelės pažangos, rekomenduojame nuolat keisti krūvius, pakilimo tempą, bėgimo intensyvumą ir laiką.

Vis dar mąstote, kodėl turėtumėte vargti ir prakaituoti ant bėgtakio? Na, visų pirma, bėgimas sudegina labai daug kalorijų, tad, jei norite padailinti savo kūno formas, bėgimas gali tapti puikiu Jūsų draugu. Be to, bėgimas tikrai ilgina gyvenimą. Ne vienas specialistas tikina, kad reguliarus bėgiojimas mažina onkologinių ligų susirgimo riziką. Be to, bėgimas stiprina imunitetą, todėl sloga ir gripas, taip pat gali tapti retu draugu.