Lietuvos pajūris visame pasaulyje garsėja ypatingo grožio balto smėlio paplūdimiais bei įspūdingomis kopomis. Tokių paplūdimių nėra kitose Baltijos pajūrio valstybėse. Tad tikrai neveltui Lietuvos paplūdimiai patenka į pasaulio geriausių paplūdimių dešimtuką.

Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose dabartinis Lietuvos kurortas Palanga buvo paminėtas dar XII amžiuje. Čia gyventojai vertėsi ne tik žvejyba – vienu iš pagrindiniu verslu buvo gintaro rinkimas. Gintaras iš Lietuvos prekybiniais keliais plito ne tik daugelyje Europos šalių, tačiau taip pat plito ir Azijos regionuose.

Palanga ilgą laiką tebuvo paprastas žvejų ir gintaro rinkėjų kaimelis. Ir tik XIX amžiuje jis pamažu pradėjo virsti kurortu. Už tai turėtume būti dėkingi grafų Tiškevičių giminei, kurios nuopelnų dėka Palanga pavirto nuostabaus grožio kampeliu –didingi dvaro rūmai, nuostabaus grožio parkas – visa tai išlikę iki mūsų dienų, tad galime be perstojo grožėtis šiais praeities palikimais. Be to buvo pastatyta ir nauja miesto bažnyčia, o taip pat ir jūros tiltas.

Spaudos draudimo metu Palanga buvo vienas iš draudžiamų knygų centru – čia susipindavo knygnešių keliai, buvo platinamos lietuviškos knygos.

Šiandien Palanga yra pavirtusį į didelį ir modernų kurortą. Daugybė naujų poilsio namų bei viešbučių, restoranai, užeigos, kavinės, diskotekos ir naktiniai klubai – visa tai poilsiautojai gali rasti šiame kurorte. Kaip ir turi būti tikrame kurorte – gyvenimas čia verda ir dieną, ir naktį.