Cleanaer – kompaktiška vydaus oro valymo sistema

Cleanaer – kompaktiška vidaus oro valymo sistema. Užtikrina švaresnį, gaivesni, sveikesnį orą kambariuose beia atviro plano patalpose. Cleanaer – vienas mažiausių, labiausiai emergiją taupantis oro valytuvas pasaulyje. Tyliai veikiantis, nedidelis ir nepastebimas, nešskiria ozono. Cleanaer sukurtas pagal patentuotą technologiją valyti ora, o ne tik maskuoti nemalonius kvapus.

„Cleanaer” veikimas

Atlikti bandymai parodė, kad „Cleanaer” technologija geba:

  • sumažinti ore esančių kietųjų dalelių skaičių;
  • sumažinti aplinkos ore esančių virusų kiekį;
  • sumažinti ore esančių bakterijų kiekį;

„Cleanaer” įrenginiai apsaugo patalpą 24 valandas per parą, kas keleta minučių išskirdami į aplinką milijonus skysčio jonų. Šie skysčio jonai yra pernelyg smulkūs, kad juos pastebėtų žmogaus akis. Jie tiesiog sklando patalpoje nešami natūralių oro srovių, „persekiodami” nepageidaujamas daleles. Skysčio jonai pritraukia lakiąsias žalingas daleles ir teršalus, po to ore su jomis susijungia, nusodina ant paviršiaus ir dezaktyvuoja. Nenutrūkstama skysčio jonų sklaida užtikrina nuolatinį srautą, užkertantį kelią naujų dalelių atsiradimui, netgi nusičiaudėjus!

Istorija

Elektrostatika – unikalus ir universalus mokslas, turintis nemažai potencialių pritaikymo sričių šiuolaikiniame pasaulyje – nuo farmakologijos, medicinos įrangos ir sanitarijos iki parazitų kontrolės.

Itin kokybiškų purškiklių technologijos plėtra buvo pradėta 2001 m. viename Oksfordo miesto garaže. Koncepcija kilo novatoriško darbo Oksfordo universitete ir John Radcliffe ligoninėje metu, gerinant bendrojo astmos mišinio poveikį sergantiems astma.

Technologija grindžiama elektrostatiniu varikliu, kuris purškia skysčio jonus per elektrinį purškiklį. Kiekvienas lašelis atskirai ištraukiamas iš skysčio masės ir išpurškiamas dešimties tūkstančių lašų per sekundę greičiu. Papildomais bandymais įrodyta, kad šios technologijos pagalba galima išpurkšti smulkias biomolekules, pavyzdžiui, DNA ir proteinus.

Palyginimas su kitomis jonizatorių technologijomis

„Cleanaer” įrenginiai visiškai skiriasi nuo įprastų jonizatorių. Jie naudoja elektrostatiką, kad sukurtų skysčio jonus – mažyčius orą valančius lašelius. Įprastinis jonizatorius naudoja panašią elektrostatinę funkciją, tačiau į orą paskleidžia jonus, sukurdamas dujomis įkrautas daleles. „Cleanaer” skysčio jonai yra labai maži ir savo dydžiu panašūs į dulkių, žiedadulkių ar alergenų daleles, bet faktiškai jie yra 1000 kartų didesni už jonizatorių dujų jonus. Dujų jonai veikia tada, kai mažoje patalpoje yra didžiulis jų kiekis, tai yra, netoli juos skleidžiančio gaminio įrengimo vietos, bet valant didesnę patalpą jų veiksmingumas iš esmės yra labai silpnas. Dujų jonų kūrimo procese taip pat atsiranda šalutinis produktas – ozonas. Tai pavojinga medžiaga, galinti dirginti kvėpavimo sutrikimų turinčius žmones. Skysčio jonai yra labiau įkrauti nei dujų jonai ir proceso metu niekuomet nesusiformuoja ozonas. Skysčio jonai yra ganėtinai dideli, kad veiktų patys, laisvai sklandydami visoje patalpoje ir pritraukdami dulkes bei kitas daleles. Jie gali pasklisti toliau nei 8 metrai nuo „Cleanaer” įrenginio, ore ieškodami kenksmingų dalelių. „Cleanaer” prietaisai veikia be garso (nulis decibelų).