Dan Brown Knygos

Populiariausios literatūros sekmės paslaptis

Dan Brown knygos
Dan Brown knygos

Nereikia būti šiuolaikinės literatūros ekspertu, kad žinotum, jog dan brown knygos pastaruoju metu „karaliavo“ populiariausių knygų penketukuose, dešimtukuose ir buvo sumaniai laikomos daugumos knygynų vitrinose. Kur slypi šio autoriaus kūrybos paslaptis? Žinoma, dan parašytos knygos „įtraukia“ – tas tiesa. Tai neeiliniai romanai, tačiau jų populiarumo fenomenas daugeliui lieka paslaptimi. Vieno sostinės knygyno konsultantė Rasa, pastebėjusi ypatingą brown knygų perkamumą, nusprendė pasidomėti, kuo gi žmones traukia ši literatūra? Ji šiai temai paskyrė ištisą „blogą“, arba tinklaraštį, kuriame dalinosi savo įžvalgomis, aptardavo perskaitytas autoriaus knygas, pasakodavo, ką girdėjusi iš ištikimiausiųjų dan kūrybos gerbėjų.

Įdomus literatūros fenomenas

Rasa, paklausta, ar prieš savo tyrimą buvo susidūrusi su šiuolaikinės literatūros fenomenu, atsako: „dan brown knygos man buvo žinomos, tačiau nepažintos. Pirmoji knyga, kurią perskaičiau, buvo dan brown skaitmeninė tvirtovė. Ji man patiko, nors pernelyg nesureikšminau. Kas mane labiau pribloškė ir nustebino, tai vienu metu ypač išaugęs autoriaus knygų populiarumas. dan brown meteoritas ar dan brown prarastas simbolis – kažkuriuo metu tai buvo visa, ką girdėdavau iš knygyno lankytojų. Man susidarė įspūdis, kad jie šio autoriaus knygas „suvalgo“ per keletą dienų. Vėliau išsiaiškinau, kad tai buvo gana taiklus spėjimas. Daugumai žmonių brown kūriniai išties taip smarkiai patiko, kad jie perskaitydavo juos per mažiau nei savaitę. O juk jo romanai nėra trumpi. Nepavadinčiau jų atostogų „skaitalais“. Tai išties rimtos, detalios, įtempto siužeto istorijos. Turbūt labiausiai mane tyrimui ir įkvėpė klausimas – kas žmones žavi tokiose, iš pažiūros, nelengvo turinio knygose?“.

Universalūs romanai skirtingų pomėgių skaitytojams

Rasa teigia, kad nustebtų, jei kažkam dan brown angelai ir demonai pasirodytų nežinoma knyga. Moteris sako, kad knygyno, kuriame dirba, lankytojai, kad ir kokio skirtingo amžiaus bei išsilavinimo bebūtų, yra puikiai susipažinę su autoriaus kūryba ir net gi neblogai žino tokius faktus – pavyzdžiui, kada pasirodys dan brown naujausia knyga. „Įdomu, kaip kartais mane – knygyno darbuotoją, kuri turėtų žinoti viską apie literatūros naujienas, klientai pamoko – dan brown nauja knyga pasirodys už mėnesio ar už dviejų. Na, turbūt supratote, ką bandau pasakyti. Kartais tai priversdavo mane nurausti ir susigėsti – nejaugi pardavinėju žmonėms tai, ko pati gerai neišmanau? Taigi, vieną dieną nusprendžiau perskaityti visas minimo autoriaus knygas. Supratau keletą dalykų. Pirma, dan brown knygos – „kietas riešutėlis“. Tai gana sudėtingi romanai, unikalūs tuo, kad, nepaisant „vingiuoto“ siužeto, nuo jų sunku atsitraukti. Autoriaus knygos yra kupinos įdomiausių detalių. Tai antras svarbus dalykas, kurį pastebėjau. Turiu omenyje, autoriaus romanus galima vertinti dviem aspektais: kaip tiesiog įdomias istorijas (žvelgiant į visumą) ir kaip smulkmeniškus pasakojimus, kur kiekvienas įvykis – nauja detalė didelėje dėlionėje. Turbūt tai ir yra šių knygų sėkmės paslaptis – jas įdomu skaityti ir tiems, kurie tetrokšta intriguojančio siužeto, nori visiškai „pasinerti“ į knygą ir jos pasakojimą, ir tiems, kurie yra „detektyvai iš prigimties“. Taip vadinu smulkmeniškus skaitytojus, kuriems svarbios detalės, kurie skaitymą mato kaip savotišką užduočių sprendimą, istorijų narpliojimą. Ir vieniems, ir kitiems dan brown knygos palieka didelį įspūdį. Prie kokių skaitytojų priskirčiau save? Tai priklauso nuo nuotaikos ir to, kaip klostosi mano pačios asmeninis gyvenimas: jei nuobodžiauju, mėgstu pasigilinti į detales, o jei esu užimta, pavargstu darbe, trokštu vieno – po darbo prigulti su puodeliu arbatos ir nauju romanu, kuris padėtų šiek tiek atsiriboti nuo realybės.“.