Dantų protezavimas, ką pacientui reikia žinoti?

Dėl traumos ar kokios nors ligos netekote danties arba visų dantų? Dantų būklė itin prasta, todėl jaučiate, kad reikia imtis veiksmų ir kreiptis į gydytoją odontologą? Tuomet nelaukite. Suprantame, kad įvairios dantų problemos gali sukelti nepasitikėjimą savimi, sumažinti norą lankytis viešosiose vietose bei bendrauti su draugais ar net artimaisiais. Tačiau išeitis yra beveik Jūsų panosėje, svarbiausia nelaukite ir veikite. Kalbame, žinoma, apie dantų protezavimą.
Dantų protezavimas – pažeistų ar prarastų dantų atkūrimas, danties formos, spalvos koregavimas. Taigi, jeigų Jūsų dantis yra nuskilęs, Jūs praradote vieną arba kelis dantis, juos galima susigrąžinti renkantis vainikėlius, tiltus ar implantus. Dantų protezavimas, tai sudėtingas veiksmas, reikalaujantis žinių, profesionalumo bei praktikos, todėl norėdami atlikti šią procedūrą, turėtumėte rinktis kvalifikuotus, patikimus ir savo darbą išmanančius specialistus.
Kaip tai padaryti? Pasidomėkite, ką Jūsų gydytojas baigęs, ar jis lankė kokius nors kursus, ar turėjo daug praktikos? Pokalbio metu stebėkite, kaip gydytojas su Jumis bendrauja. Jei jaučiate pasitikėjimą specialistu, nedvejokite ir susigrąžinkite nepriekaištingą šypseną.
Dantų protezavimas pirmiausia prasideda nuo vizito pas gydytoją, kuris padaro tyrimus, sąkandžio nuotrauką, diagnozuoja būklę bei paskiria gydymo planą, jei reikia ir dantų protezavimo procedūrą.
Protezas ne tik atlieka estetinę funkciją, tačiau taip pat atstato kalbėjimo bei kramtymo funkcijas. Nesant daugiau nei 2-3 dantims, tampa sunkiau kramtyti (prastai sukramtytas maistas gali sukelti virškinimo problemų), žmogus gali pradėti švepluoti – protezas visas šias problemas pašalina, todėl pacientas gali ir vėl drąsiai šypsotis, kalbėti su aplinkiniais ir be jokios baimės valgyti kartu su draugais.
Technologijų naujovės leidžia gaminti įvairių rūšių protezus. Protezai gali būti:

  • Aliuminiai – puikiai tinka priekinių dantų protezavimui. 
  • Bemetalės keramikos – tokie protezai gaminami iš keramikos, atrodo visiškai natūraliai, todėl dažniausiai protezuojami priekiniai dantys. 
  • Metalo keramikos – tokie protezai yra nepralaidūs šviesai, todėl (lyginant su bemetale keramika) atrodo nenantūraliai. Ir vis tik, metaliniai protezai yra ypač patvarūs, dažniausiai šia medžiaga protezuojami krūminiai dantys.
  • Protezai ant implantų – tokiu būdu protezas yra tvirtinamas prie implanto, kuris atlieka danties šaknies funkciją.

Kokį protezavimo būda rinktis tikslingiausia papasakos Jūsų gydytojas, tad nebijokite su juo šnekėtis bei diskutuoti, o galiauiai džiaukitės estetišku ir Jus džiuginančiu rezultatu.