Yra senas posakis, kad ieškoti darbo yra sunkiau nei dirbti. Manau, kad tai visiška tiesa. Ieškant darbo mūsų problemos padidėja dėl mažos savivertės, jaučiamo pažeminimo, finansinio spaudimo, todėl nuolat juntame tokias emocijas kaip baimė, pyktis, praradimas, depresija ir pan. Vienas labai veiksmingas praktinis įgūdis, padedantis sumažinti šiuos jausmus, yra sugebėjimas efektyviai valdyti savo laiką.

Taigi, jei manote, kad šį savo įgūdį dar turite kur tobulinti, išmėginkite šias idėjas:

• Vieną dieną paskirtikite tik apmastymams, ką ketinate daryti ir kada.

• Per daug savęs nespauskite. Jūs galbūt buvote įpratęs kasdien dirbti po 8 ar daugiau valandų, todėl dabar planuojate tiek laiko skirti darbo paieškoms. Bet atsiminkite, kad darbo paieškos yra daug sudėtingesnis veiksmas, nei kasdien eiti į jums pažįstamą darbovietę ir atlikinėti jums žinomas užduotis. Nepamirškite to ir apsiribokite skirdami darbo paieškoms mažiau valandų per dieną.

• Kai pasibaigia jūsų paieškų laikas – sustokite. Tuomet sutelkite visą savo dėmesį, kad atsipalaiduotumėt: išeikite pasivaikščioti, paskaitykite knygą, pažiūrėkite televizorių, ar užsiimkite bet kokia kita mėgstama veikla. Turėtų lengvai pasisekti atsipalaiduoti, nes žinosite, kad atlikote tai, ką buvote susiplanavęs. Kaltės jausmas, kad kažką turėjote padaryti, bet nepadarėte nebegrauš, ir galėsite bent truputį pailsėti, nuveikti kažką malonaus.

• Susidėliokite savo paieškų prioritetus – kurią savaitės dieną ką geriausia daryti. Pavyzdžiui, savaitgalį geriausia peržiūrėti darbo skelbimus. Jeigu planuojate skambinti jus dominančioms įmonėms, tai geriausia atlikti darbo dienomis iš ryto. Jeigu ketinate kreiptis į įdarbinimo agentūras – jas geriausia lankyti darbo dienomis po pietų, kai potencialius darbdavius būna sunkiau pasiekti.

• Išanalizuokite, kuriuo dienos metu esate energingiausias ir panaudokite tai savo naudai. Tuo metu, kai esate darbingiausias, skambinkite potencialiems darbdaviams ir pristatinėkite save. Tuomet, kai nesate toks energingas, atlikite kitas užduotis, pvz. skaitykite skelbimus, rašykite, tvarkykite savo dokumentaciją ar planuokite kitos dienos veiksmus.

Stresas dėl nedarbo, bei darbo paieškų sukeliami nemalonūs jausmai negali būti visai nejaučiami, tačiau juos galite sumažinti iki minimumo, jei sugebėsite savęs nespausti bei efektyviai planuoti savo laiką. Taip skausmingus išgyvenimus paversite tiesiog nepatogiomis situacijomis.