Šį straipsnį sugalvojau parašyti po to kai vartydamas tam tikrus darbo skelbimų portalus prie darbo skelbimų pamatydavau potencialių pretendentų į darbo vietas ar šiaip „interneto komentatorių“ komentarus apie tai kaip darbdaviai siūlo mažus atlyginimus žmonėms kurie turi aukštąjį išsilavinimą.
Turbūt niekam ne paslaptis, kad šiais laikais didžioji dauguma Lietuvos gyventojų turi aukštųjų mokslų baigimo įrodymą, tai yra diplomą, tas kaip ir sumenkina jo vertę, nes visi su aukštuoju gaunasi lygūs tarp savęs, bet ar tikrai taip yra? Manau kad ne, ir interneto komentarai „reikalaujat universitetinio diplomo o siūlot tik 2500 lt į rankas, ar žinot kiek tas diplomas žmonėms kainuoja“ pasidaro visai juokingi. Tame ir esmė kad diplomas daugiau kainuoja negu jis vertas.
Negi žmonės su „Aukštuoju“ vis dar nesuprato kad atlyginimas darbuotojui yra mokamas ne už tai kad jis turi diplomą ir ne už tai kad darbo metu „četina“ pokalbių programose ar soc. tinklapiuose? Darbuotojui atlyginimai mokami už sukurtą pridėtinę vertę, jeigu darbuotojas tikrai protingas, bet neturi iki šiol darbo, jis tūrėtų sutikti dirbti už tikrai mažesnį atlyginimą negu jis vertas, ir įrodyti savo vertę darbais o ne interneto komentarais.
Kiek man teko bendrauti su darbdaviais, visi jie vienbalsiai teigia kad atlyginimą moka kvalifikuotiems darbuotojams tokį kokio jie nori. Darbdaviai turi nuomonę tokią, kad jie gali darbuotojui mokėti ir milijoną, jeigu jis jiems uždirbs 10 mln. Taigi viskas priklauso tik nuo noro ir sugebėjimų. Visi geriausi darbo skelbimai ir pasiulymai yra internete, šiais laikais net nereikia išeiti iš namų kad susirastumėt savo svajonių darbą.