Darbuotoju motyvacijaBe darbuotojų jokia įmonė nebūtų nei pelninga, nei konkurencinga, nei turinti vertę, nes vertę kuria žmonės, įmonės darbuotojai. Tačiau žmogiškasis faktorius veikia taip, kad kartais darbuotojai praranda motyvaciją, nustoja stengtis, tada organizacijos rodikliai staigiai krenta žemyn.

Darbuotojų motyvacija yra būtina sėkmingo įmonės darbo sąlyga. Jei darbuotojai tik atbūna darbo laiką darbo vietoje, daug žvalgosi pro langą arba per dažnai įlenda į socialinius tinklus, žinokite, Jūsų įmonėje yra problemų ir jas reikia spręsti čia ir dabar. Darbuotojams turi patikti ne tik tai, ką jie daro, bet turi būti sukurtos kiek įmanoma geresnės sąlygos atlikti darbus, pertraukos pailsėti. Taip pat darbuotojus reikia nuolat skatinti, tačiau ne tik atlikus darbą, kas yra labiau priimta, bet ir darbo arba projekto eigoje.

Labai svarbu sukurti būtent konkrečiai įmonei aktualią ir veiksmingą darbuotojų motyvavimo sistemą. Motyvavimas nebūtinai turi būti tik piniginis, labai efektyvu yra skatinti darbuotoją realizuoti save ir savo veiklas bei pomėgius, taip pat sukurti sveiką konkurenciją tarp darbuotojų sukuriant motyvavimo lentą. Ten darbuotojas bet kada gali matyti efektyviausius kolegų veiksmus, matyti, kiek jis atsilieka nuo lyderiaujančio kolegos, o tai sukuria stimulą darbus atlikti greičiau bei kokybiškiau ir taip pasivyti kolegą. Pasitelkiant šį metodą veiklų rezultatai gerėja su kiekvienu mėnesiu.

Taigi darbuotojų motyvavimo sistemų ir būdų gali būti įvairių, jie priklauso nuo įmonės galimybių ir, žinoma, darbuotojų skaičiaus. Tačiau yra įrodyta, kad įmonės, investavusios į darbuotojų motyvavimo sistemos kūrimą ir palaikymą, išleistus pinigus susigrąžina jau antrą mėnesį, nes labiau motyvuoti darbuotojai dirba efektyviau ir našiau ir sukuria beveik dvigubai didesnę pridėtinę įmonės vertę.