Šiais laikais dauguma iš mūsų ieškodami informacijos, prekių ar paslaugų dažniausiai naudojamės internetu. Net atrodytų toks elementarus dalykas, kaip knygos, šiuo metu dažniausiai yra parduodamos elektroniniu formatu. Tai reiškia, kad yra sutaupoma gamybos išlaidų, tausojami miškai, nes nereikia popieriaus ir galutiniam variante vartotojas gauna prekę kur kas pigiau.

Populiarios KnygosTačiau nereikia pamiršti, kad negalima tikėti viskuo, ką randate internete. Tai – lyg tuščias popieriaus lapas,kuriame žmonės rašo tai,ką sugalvoja, neretai tai būna ir neteisinga informacija. Ieškodami faktų galite rasti interpretacijas ar asmeninius vertinimus. Tuo tarpu knygas rašo autoriai, kurie prieš išleisdami knygą, peržiūri, jog nebūtų netikslumų, ilgai renka informaciją, kad nesuklaidintų skaitytojų. Bibliotekos užtikrina, kad knyga, kurią laikote savo rankose, yra patikima. Tad naudojantis internetiniais šaltiniais visuomet privaloma patikrinti informaciją kitur, kad ir tose pačiose knygose.

Galiausiai, ilgas spoksojimas į ekraną gaqli sukelti įvairių akių ir nugaros problemų. Tai gali būti ir akių sausėjimas, niežėjimas, paraudimas. Kai kuriais atvejais kompiuterio ekrano skleidžiama šviesa gali sukelti net dalinį aklumą. Priešingai nei kompiuteriai, knygos yra lengvai skaitomos, nes tai tėra žodžiai, išspausdinti popieriuje. Vis dėlto kai kuriais atžvilgiais kompiuteriai turi pranašumų, pavyzdžiui, šrifto dydis. Ekrane raides lengvai galima pasididinti, bet jei skaitote knygą, jos šrifto niekaip nepakeisite.

Reikia priminti ir pačio popieriaus eikvojimo faktą. Daugybė popieriaus sunaudojama gaminti knygoms ir žurnalams. Drastiškai kertami pasaulio miškai – viena didžiausių problemų, su kuria susiduria žmonija – medžių skaičius kasdien vis mažėja. Akivaizdu, jie yra būtini mūsų gyvenimui, tad jų išnykimas būtų lygus mūsiškiam – išnykus miškams pakiltų temperatūra, prasidėtų pasaulinis atšilimas. Lyginant su knygomis, modernios technologijos, pavyzdžiui, mobilieji telefonai, kompiuteriai, planšetiniai kompiuteriai aplinkos taip nežaloja.

Apibendrinant, galima teigti, kad modernios technologijos turi daug panaudojimo galimybių. Negalima pamiršti, kad interneto dėka pasaulis sumažėjo taip, jog žmonės gali bendrauti su bet kuo, esančiu bet kur, skaityti naujausias žinias iš viso pasaulio. Elektroniniai įrenginiai jau yra tapę lengvai prieinamais beveik kiekvienam. Vis dėlto viskas turi ir savo neigiamų pusių – ilgas ir intensyvus technologijų naudojimas gali pakenkti mūsų sveikatai, tačiau manau, kad modernios technologijos labiau yra naudingos žmonijai.