kreditaiŠiandien ypač paprasta pasiskolinti pinigų – skolina įvairios kredito įstaigos, bankai, netgi privatūs asmenys, teikiantys paskolas. Kreditus galima paimti per mobilųjį telefoną, apsilankius pašte, internetu, nuvykus į prekybos centrą ar net kioską, kad tik būtų kuo greičiau ir sklandžiau. Viskas gražu ir gerai, kol paskolintųjų pinigų netenka grąžinti ir suvokiama, kad nėra iš ko grąžinti paimtąjį kreditą. Tada jau prasideda kaltinimai kredito įstaigoms, nors kaltas yra tik pats žmogus, laiku nepasidomėjęs kreditų teikimo sąlygomis ir kitais niuansais. Žmonės, įtikinti skambių reklamų radijo ir televizijos eteriuose, verčiau ima kreditus nei skolinasi iš draugų. Prasmės tame yra, nes kartais pasiskolinti tiesiog nėra iš ko… O ir ne kiekvienas greits kreditas yra toks didelis „baubas“, kaip atrodo ir kaip kartais piešia žiniasklaida.

Teikiamos finansinės paslaugos turi būti licencijuotos

Jei žmogus, imantis kreditą, nori jaustis saugus ir nenori būti apgautas, jis turėtų rinktis įmones, kurios teikia finansines paslaugas turėdamos licencijas. Taip kur kas saugiau ir žmogus žino, kas ir kaip vyksta – tikimybė, kad jis bus apgautas, yra lygi nuliui. Nepaisant to, ar apie tam tikrą bendrovę suformuota teigiama, ar neigiama nuomonė, ji veikia besilaikydama griežtų taisyklių ir įsakymų (kalbant apie oficialius kreditų teikėjus).

Šiandien baimintis tikrai nėra ko, nes kiekvienas greitas kreditas teikiamas paisant Civilinio kodekso, kitų svarbiausiųjų įstatymų, reglamentuojančių bankų ir analogiškų bendrovių veiklą. Svarbiausia – nepatikėti klaidinančiomis reklamomis ir skirti bendroves, kurios teikia mažų sumų kreditus, nuo didžiųjų bankų. Kai kurie bankai yra aiškiai ir užtikrintai reglamentavę pinigų skolinimosi ir grąžinimo tvarką, aiškiai numatę palūkanas, apsilankius jų tinklalapiuose, viskas padėta tarsi ant lėkštutės.

Kad klientai nebūtų klaidinami, konkurencijos tarnyba keliems kreditų atstovams įteikė prašymus pasikeisti pavadinimus, kad juose nebūtų žodžio su šaknimi „bank-„. Tačiau yra ir tokių įstaigėlių, kurios vengia atsakymų į tikslius klausimus apie palūkanas, jų normas, grąžintinas sumas ir pan. – jomis verta suabejoti, o, prieš susidomint, ar greitas kreditas jums bus suteikiamas, reikėtų išsamiau pasidomėti, kad netektų nudegti.