Ką daryti, kad dėl dovanos neskaudėtų galvos?

Dovanos

Dovanos

Nemažai jaunimo, dar besimokančio mokykloje ar universitete, svajoja savo merginai ar vaikinui padovanoti ką nors ypatinga. Tačiau savo pajamų retas kuris turi. Todėl tenka nemažai pasukti galvą, ką būtų galima nupirkti, kad dovana teiktų laimės, bet nebūtų labai brangi. Kokios tai galėtų būti dovanos? Ar šiais laikais įmanoma nupirkti originalią, kokybišką dovaną už keliasdešimt litų? Į šiuos klausimus atsakymo geriausiai paieškoti kartu su jaunais žmonėmis.

Susimesti dovanai – tik per gimtadienį 

18-metė 12 klasės moksleivė Agnietė sako, kad pavienės gimtadienio dovanos didelės problemos nesudaro. Gana retai išpuola keli gimtadieniai tą patį mėnesį. Be to, populiaru gimtadienio dovanai susimesti tam tikrą sumą, kad dovanos pirkimas kiekvienam išeitų įkandamas, o rezultatas džiugintų sukaktuvininką. Tačiau kaledines dovanos Agnietei kelia didesnį susirūpinimą. Per šią šventę norisi apdovanoti mylimiausius draugus bent smulkmenėlėmis. Kita vertus, niekučių pirkti neverta, nes jie greitai bus nugrūsti į tolimiausią kampa arba tiesiog perdovanoti. O ir susimesti pinigų kalėdinėms dovanoms merginai nepriimtina. Kokią išeitį ji mato?

Rankų darbo dovanos 

Agnietė stengiasi daugumą dovanų pagaminti pati. Rankų darbo papuošalai draugėms, namie pagaminti saldainiai ir kiti gardėsiai – visiems, ką tik norisi pradžiuginti. Tiesa, ir šioms dovanoms reikia įsigyti produktų, kurie kainuoja nemažai. Vis dėlto – ne tiek daug, kaip pirktum jau pagamintus daiktus. Mergina mano, kad geros dovanos nebūtinai turi būti brangios. Svarbiausia, kad būtų gaminamos ar perkamos iš širdies, galvojant apie konkretų žmogų. Ilgiausiai Agnietei užtrunka sugalvoti ypatingas dovanas artimiausiems žmonėms – tėvams, broliui, kelioms geriausioms draugėms ir vaikinui Jonui. Draugės, kaip jau Agnietė minėjo, labai nudžiunga papuošalais, šalikėliais, rankų darbo muilais. Mamą ji taip pat nudžiugina šiomis dovanomis. Tačiau tėčiui ir broliui būtina, jog daiktai būtų kuo praktiškesni, susiję su technika. Tad jų dovanas Agnietė patiki nupirkti mamai.

Minčių netrūksta 

Taigi svarbiausias merginos rūpestis – dovanos vaikinui išrinkimas. Agnietė jau yra mezgusi Jonui šaliką ir kepurę, dovanojusi nuotraukų rėmelius su jų nuotraukomis ir pan. Vos per dvejus metus progų buvo nemažai: gimtadieniai, pusmečio, metų draugystės, šv. Valentino diena ir kt. Taigi dovanų idėjos turėtų po truputį sekti. Visgi Agnietė optimistiškai ir entuziastingai tai neigia. Ji žada šįmet ne tik padovanoti ką nors ypatingo, bet ir surengti vaikinui staigmeną. Kas tai bus – neatskleidžia…  Tik užsimena, kad dovanos internetu jai pametėjo keletą neblogų sumanymų. Atrodo, Jonas bus maloniai nustebęs, o Agnietė neišleis visų savo santaupų!

Laki vaizduotė ir pirmoji meilė 

Agnietės brolis Jokūbas mano, kad dovanos paaugliams rinkimas susijęs su originalumu. Juk tai – didelių vilčių, lakios fantazijos metas. Kai nėra pinigų, puikiai pradeda veikti vaizduotė. Jis ir pats tuo įsitikino, kai buvo paauglys ir turėjo merginą, kuriai norėjosi Kalėdoms padovanoti pačią geriausią dovaną. Tuomet dovanos merginai rinkimas atrodė labai sudėtingas. Vaikinas dar nežinojo, kas jai patiktų, nes buvo ką tik pradėjęs draugauti. Todėl nusprendė padaryti, pavadinkime, meninį darbelį. Iš žurnalų iškarpų ant didelio spalvoto lapo suklijavo vaizdus, kuriuos žadėjo padovanoti merginai, kai bus turtingas. Ten žibėjo ir žiedeliai, stulbino vilos, o kamputyje žaidė vaikai… Jokūbas prisimena, kad jo mergina buvo labai laiminga.

Dovanos iš širdies 

Šios dovanos sukeltos emocijos ją net pravirkdė. Vaikinas ir dabar draugauja su ta pačia mergina. Jis sutinka, jog dovanos vyrams – sudėtingesnė užduotis. Jo merginai kas kartą vis sunkiau sugalvoti ką padovanoti. Juo labiau kad dabar Jokūbas – jau suaugęs žmogus, verslininkas, kuriam labiau tinka verslo dovanos, o ne paveiksliukai iš žurnalų iškarpų. Jis pastebi, kad paauglystėje pinigų nėra, bet dovanų sugebama sugalvoti kur kas daugiau nei vėliau, kai piniginė pilnesnė. Todėl savo merginą Jokūbas nuramina – dovanos turi būti kuo pigesnės ir paprastesnės, o į jas įdėtų jausmų – kuo daugiau.