Dviračių infrastruktūrą sudaro ne vien dviračių takai, kelio ženklai ar specialūs žymėjimai. Vienas itin svarbus, tik kartais pamirštamas infrastruktūros elementas – dviračių stovai. Dviračio stovas yra įrenginys prie kurio galima saugiai pritvirtinti dviratį ir palikti. Tai tarsi dviračių stovėjimo vieta aikštelėje. Juk dviratis yra transporto priemonė, tad pasiekus kelionės tikslą nuo jo reikia nulipti ir saugiai palikti. Dviračių stovai yra būtent tam ir skirti – saugiam dviračių palikimui.

dviračio stovasStovas stovui nelygu, priklausomai nuo vietovės, dviratininkų įpročio bei žinoma, valdininkų ar privačių įmonių biudžeto, stovai gali skirtis. Stovai gali būti laisvai pastatomos konstrukcijos, pritvirtinti prie žemės arba nejudančio objekto, pavyzdžiui, pastato sienos. Stovai būna vienviečiai, dviviečiai ar kelių vietų. Žemi ir aukšti. Funkcionalūs ir dekoratyviniai. Tad dviračių stovų tikrai yra įvairiausių, tereikia išsirinkti ir pastatyti. Deja, Lietuvoje dviratininkai vis dar skundžiasi dviračių stovų trūkumu. Šiuo metu Lietuvoje tik pradedant populiarėti dviračiams kaip alternatyva automobiliams, dar nedaug nuveikta kuriant saugią infrastruktūrą dviratininkams.

Saugus dviračio parkavimas yra vienas iš svarbiausių faktorių lemiančių žmogaus apsisprendimą iškeisti automobilį į dviratį. Dviračių entuziastai, rekomenduoja infrastruktūros planuotojams skirti daugiau dėmesio vietai kur dažnai tenka palikti dviratį. Saugia dviračių parkavimo vieta laikoma erdvė, kur dviračiai prie stovų pritvirtinami per rėmą. Pageidaujama gerai matoma vieta, kur didesnį saugumą užtikrina nuolatinis praeivių srautas. Tokia pasyvi apsauga atbaido ilgapirščius bei vandalus. Dviratininkai itin džiaugiasi kuomet dviračių stovai įrengti po stogu, t. y. kuomet transporto priemonė apsaugoma nuo blogų oro sąlygų(lietaus, sniego ir pan.). Tai ypač aktualu atėjus rudeniui. Šalyse, kuriose propaguojamos važinėjimas dviračiu (pvz., Olandija, Vokietija), dviračių stovėjimo vietos dažnai įrengiamos šalia automobilių stovėjimui skirtų vietų, todėl užtikrina didesnį saugumą.