Penkiasdešimt populiariausių literatūros atspalvių

E L James knygos

E L James knygos

Viena didžiausių pastarojo meto literatūros sensacijų yra e l james knygos. Vargu, ar atsirastų nežinančių, kas yra ši autorė. Beje, tai slapyvardis, kuriuo pasirašinėja moteris, išleidusi beprotiško populiarumo susilaukusias knygas: „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“, „Penkiasdešimt tamsesnių atspalvių“ ir „Penkiasdešimt išlaisvintų atspalvių“.

Netikėtas populiarumas

E l james knygos – neįtikėtino populiarumo sulaukę erotiniai romanai. Tiksliau sakant – neįtikėtino populiarumo trilogija, prikausčiusi milijonų moterų (ir vyrų) dėmesį. Skaičiai, susiję su knygų rinkiniu ir jo pardavimu, yra įspūdingi. Per metus E. L. James trilogija buvo išversta į penkiasdešimt kalbų, o patį rinkinį įsigijo per aštuoniasdešimt milijonų skaitytojų. Tokios sėkmės James, kurios tikrasis vardas yra Erika Mitchell, pavydėtų bet kuris rašytojas. Erotinių romanų trilogija pasaulį sužavėjo taip, kad autorė buvo išrinkta kaip viena iš šimto įtakingiausių 2012 metų žmonių. Žurnalistai juokauja, kad, atsižvelgiant į pardavimų skaičių, el james knyga jau turėtų būti kone kiekvienuose namuose. Kas būtent taip sužavėjo visą pasaulį? Pačią autorę netikėtai sulauktas populiarumas, švelniai tariant, pribloškė. Ji sako nesitikėjusi sulaukti tokios sėkmės ir tvirtina, kad knyga tebuvo jos pačios aprašytos erotinės fantazijos, susijusios su vidutinio amžiaus krize. Nepaisant to, e l james knygos 3 dalis, dėl to, kad buvo paskutinioji, turėjo nuliūdinti rekordinį skaičių skaitytojų.

Trilogijos siužetas

E l james knygos – istorija apie moterį, vardu Ana Stil, išgyvenančią įspūdingą meilės istoriją su turtingu verslininku Kristianu Grėjumi. Pastarasis yra tikras keistuolis su miglota praeitimi, tačiau beprotiškai traukia Aną, kuri suvokia, kad negali tverti be jo. Įsimylėjėlius jungia aistringas romanas, kurio pikantiškos detalės sudomino milijonus skaitytojų. Žinoma, daugiausiai moterų. Tai nėra ypač stebinantis faktas, žinant, kad daugelis erotinių romanų yra parašytų būtent vyrų. Matyt, viso pasaulio moterys tiesiog troško intymios istorijos, perteiktos moters akimis. Kiekviena el james knyga ir kurią tą istoriją. Joje, rodos, yra visko, kas būdinga populiariems romanams – intrigų, paslapties, meilės, turtų. Reikia pripažinti, kad šie elementai okupuoja skaitytojų dėmesį. E l james knygos 3 dalis („Penkiasdešimt išlaisvintų atspalvių“) yra paskutinioji. Joje paaiškėja, ar Ana lieka su Kristianu, nepaisant jo vidinių ir praeities demonų. Trilogijos pabaigoje tampa aišku, ar nesuvokiamai stipri fizinė ir emocinė trauka yra pakankama, kad du visiškai skirtingi žmonės liktų kartu.

Populiari ir Lietuvoje

E l james knygos lietuviskai išleistos jau kurį laiką, yra ypač populiarios mūsų šalyje. Čia trilogiją perka ir skaito daugybė moterų, nepaisant to, koks jų išsilavinimas, gyvenimo būdas, profesija ar šeimyninė padėtis. Vieno knygyno sostinėje darbuotoja Alda pasakoja: „Tokio susidomėjimo konkrečia knyga nemažiau nuo Hario Poterio laikų. Moterys tiesiog plūdo, vos sužinojusios, kad mūsų knygyne jau pasirodė naujausioji dalis. Pirko ir visai jaunutės studentės, ir solidžiai atrodančios moterys iš biuro, tiek mamos, į knygyną atėjusios su keliais vaikais, tiek pagyvenusios damos. Prisipažinsiu, kad pati ilgai vengiau pradėti skaityti šias knygas. Vos pradėjusi, negalėjau sustoti. Tai unikalu. Skaitant labai paprasta susitapatinti su pagrindine veikėja. Ilgainiui pradedi išgyventi dėl jos, mėgautis kiekviena džiugia akimirka ir liūdėti kartu. E. L. James – geniali rašytoja. Ji žino, kaip įtikti moteriškai auditorijai.“. Erotiškai romantiškos e l james knygos – tikra sensacija. „Penkiasdešimties atspalvių“ trilogija pripažinta pačiu populiariausiu atostogų skaitiniu, tačiau, panašu, kad moterys ją vis dar atranda iš naujo ne tik per atostogas. Turbūt dar ilgai šio knygų rinkinio sėkmės negalės pakartoti joks kitas romanas.