Edukacinės sistemos svarba švietimo sistemoje

edukacines sistemosMokslas šiomis dienomis labai pažengęs. Universitetai ir mokyklos mokymo procesams naudoja išmanias technologijas, o senoji mokyklos lenta, kurioje kreida buvo rašomos pirmosios raidės bei skaičiai seniai pamirštos. Edukacinės sistemos tobulėja ir toliau. Tai yra gana akivaizdu, nes kas metai pasirodantys nauji Švietimo sistemos potvarkiai bei reikalavimai įrodo, kad tobulumui ribų nėra.
Šiandieninės edukacinės sistemos esmė — lengvesnis ir objektyvesnis mokymosi ir tobulėjimo procesas. Edukacinės sistemos yra įvairios skaitmeninės mokymosi priemonės, kurių forma ir pateikimas priklauso nuo žmonių grupės, kuriai ji yra skirta. Pavyzdžiui, mokyklose diegiamos paprastesnės edukacinės sistemos, universitetuose — sudėtingesnės. Šių sistemų funkcijos yra saviraiškos, pažinimo, žingeidumo skatinimas. Edukacines sistemas galima skirstyti pagal tam tikras amžiaus grupes: vaikai, studentai ir pedagogai-akademikai. Pirmoji grupė  yra jauniausia, todėl jai svarbi ne tik pati mokymosi priemonė, bet ir edukacinė aplinka. Tam, kad vaikas jaustųsi užtikrintas jis turi jaustis saugiai. Todėl mokyklose siekiama skatinti vaiko socialinius gebėjimus, jo prisitaikymą prie mokymo priemonių. Tam pasitarnauja įvairios naujos edukacinės sistemos, pateikiamos žaidimų, mokomųjų objektų formomis. Vaikui leidžiama tobulėti pačiam, be jokios prievartos, pasitelkiant naujausias ir pažangiausias priemones. Antroji grupė yra studentai. Šiai grupei žmonių taikomos kitokios, kiek sudėtingesnės, edukacinės sistemos. Dažniausiai universitetuose naudojamos skaitmeninės mokymosi priemonės, duomenų bazės, interaktyvios paskaitos. Tai skatina studentus savarankiškai domėtis ir rinkti informaciją. Trečioji grupė, kuri naudojasi įvairiomis edukacinėmis sistemomis yra dėstytojai ir mokytojai. Tam, kad mokiniai ir studentai gautų tinkamą informaciją ir žinias, pedagogai ir akademikai taip pat privalo tobulėti. Įvairios edukacinės sistemos padeda tobulėti ir praplėsti savo žinių bagažą.
Pastaraisiais metais daug dėmesio skiriama ir edukacinės aplinkos formavimui. Mokymosi aplinka yra taip pat svarbi kaip ir priemonės, kurias naudojame. Tinkama mokymosi aplinka suteikia galimybę asmeniniam tobulėjimui ir užsibrėžto tikslo siekimui. Taigi, svarbu ne tik tai, kokias priemones pasitelkiame, bet ir kokioje aplinkoje dirbame. Norint pasiekti geriausių rezultatų reikia suderinti abu šiuos dalykus. Tikėkimės, kad švietimo reformos ateityje suteiks visas galimybes tinkamam mokymuisi.

Save

Save