Ekologiškų statybų idėjos Lietuvoje

Šiandien vis dažniau tenka susidurti su ekologijos ir ekonomijos idėjomis – šių idėjų sklaida tokia didelė, jog su jomis susiduriame ne tik kalbėdami apie maistą, drabužius, bet netgi ir apie statybas. Gana paradoksalu yra tai, jog šiandien visuomenėje pats termingas „ekologiškas“ dažnai asocijuojamas su brangiu produktu. Tačiau taip yra tik dėl to, jog dar mažai apie tai nusimanome – juk  ekologiško gyvenimo idėjos kilo kartu su ekonomijos (taupumo) idėjomis.
Nepaslaptis, jog idėja statyboms naudoti ekologiškas medžiagas atkeliavo iš Vakarų valstybių. Pirmiausia buvo atkreiptas dėmesys į statybinių medžiagų įtaką sveikatai – atlikus tyrimus, buvo nustatyta, jog ddažnu atveju ši įtaka yra neigiama, todėl pradėjus ieškoti alternatyvų buvo atrasta ekologiškų medžiagų naudojimo idėja.
Ekologiškos medžiagos statybose pradėtos naudoti daugiausiai individualiuose gyvenamuosiuose namuose. Taip yra dėl vienos paprastos priežasties – patys statydami būstą žmonės tiesiog turi galimybę apgalvoti visus aspketus, ir tuo pačiu pasirinkti norimas statybines medžiagas. Tuo tarpu daugiabučių statyboje šios idėjos kelią skynėsi gana sunkiai. 
Visgi, Vakarų Europos šalyse jau rastume ne vieną ekologišką daugiabutį, kuris be kita ko turi ir saulės baterijas, rekuperacinę sistemą, o kartais netgi ir nedidelę vėjo elektrinę, skirtą elektrai generuoti.
Lietuvoje taip pat yra pradėti projektuoti ne tik tokio tipo individualūs gyvenamieji namai, tačiau ir visuomeninės paskirties pastatai bei daugiabučių kvartalai. Galbūt po penkerių metų jau galėsime pasidžiaugti, jog nauji parduodami butai yra pastatyti ne tik ekonomiškai, tačiau ir ekologiškai.