Elastinga ir patikima medžiaga pakuotėms gaminti – Polietilenas

Daugelis pakavimo medžiagų yra gaminamos iš polietileno. Polietilenas – tai elastingi ir patikima medžiaga pakuotėms gaminti, o svarbiausia, jis nėra nuodingas, mažai degus ir pakankamai patvarus.

Kuomet polietileno tankis mažėja, tuo pat metu mažėja ir jo lydymosi temperatūra, kietumas, deja, prarandamas ir tvirtumas, sumažėja ir apsaugo nuo cheminio poveikio, lengviau prasiskverbia kvapai, tačiau polietileno plėvelė tampa skaidresnė, patogesnė smulkiems daiktams pakuoti, lengviau jas lankstyti ar pritvirtinti.

Mažėjant lydymosi indeksui polietilenas tampa sunkiau perdirbamas, savaime suprantama, mažiau lydosi, tačiau tampa netoks slidus, didėja jo atsparumas cheminėms medžiagoms, ne taip stipriai dėvisi, todėl lengvai gali būti panaudojamas ne vieną kartą. Dažnai polietilenas būna naudojamas įvairių maišelių gamyboje.

Priklausomai nuo pakuojamų daiktų vienose situacijose daug geriau žemo tankio polietilenas, tuo tarpu priešingose situacijose, kuomet daiktai sunkesni ir reikalauja tvirtesnių pakavimo medžiagų geriau rinktis aukšto tankio polietileno gaminius.

Tačiau išsirinkus sunkiau perdirbamą, prasčiau besilydantį polietileną reikėtų daugiau dėmesio skirti jo perdirbimui, kadangi išmetus lyg paprastą atlieką polietilenas ilgai irs, terš gamtą, tuo tarpu atsakingai sunaikinus jį pagal reikalavimus nebus kenkiama gamtai.

draugiskas gamtaiNors iš esmės pats polietilenas nėra nuodingas ir pavojingas sveikatai, tačiau dėl sunkaus yrimo (suyra per 100 metų) jis daro labai didelę žalą gamtai. Daugeliu atveju polietilenas ir jo atliekos, maišiukai tampa smulkių gyvūnų žūties priežastimi. Dažniausiai paukščiai prisilesa polietileno gabalėlių sumaišydami jį su maistu ir taip uždusta. Taip pat nutinka ir smulkiems graužikams ar žinduoliams. Dideli polietileno atliekų mąstai gali pražudyti ir didelius gyvūnus, net gi tokius kaip ruoniai ar banginiai, kurie įsipainioja į polietileno atliekas ir tampa grobiu kitiems, plėšriems gyvūnams.

Esant opiai polietileno atliekų daromos žalos problemai gamintojai nesnaudžia ir siūlo modifikuotą, greičiau yrantį polietileną, kuris leidžia daugelį pakavimo medžiagų vadinti ekologiškomis, tačiau net ir ekologiško polietileno gaminiai yra pakankamai lėtai ir sunkiai, nors ir mažiau, tačiau vistiek kenkia gamtos gyventojams, tad nesvarbu, koks polietilenas naudojamas – vis tiek būtina pasirūpinti tinkamu jo utilizavimu.

Įvertinus savo žinias apie polietileno galimybes ir galimus pavojus, kurių išvengti gali padėti tik atsakingas pačio žmogaus elgesys, galima pradėti rinktis pakavimo medžiagas, kurias siūlo gamintojai. Iš polietileno gali būti pagamintos įvairaus dydžio ir galimybių pakavimo medžiagos, nuo smulkiems daiktams pakuoti skirtų maišelių iki didelių gabaritų ir svorių medžiagų pakavimui skirtų plėvelių. Kokį pakavimo gaminį rinktis Jums gali patarti bet kuris save ir klientus gerbiantis pakavimo medžiagų iš polietileno gaminimu užsiimantis asmuo.

Paskelbė

niekshas

Trūksta klientų? www.semantic.lt pasiruošia Jums padėti. Optimizavimas populiariausiems paieškos varikliukams. Geriausias kainos ir kokybės santykis. Optimizavimo paieškos sistemoms paslaugas teikiame nuo 2006 metų.