elektriniai radiatoriai

Buto remontas, naujų namų statyba bei įrengimas reikalauja nemažai laiko, pastangų ir finansų. Prieš imantis darbų reikia parengti projektus, apgalvoti interjero detales. Vienas iš pagrindinių darbų — nuspręsti, kokia bus būsto šildymo sistema. Ką geriau rinktis: radiatorius ar grindinį šildymą? Kokius radiatorius pirkti — elektrinius ar šildomus vandeniu. Šie ir panašūs klausimai kamuoja ne vieną iš mūsų, tačiau kaip nuspręsti teisingai?

Prieš renkantis šildymo sistemą, būtina atsižvelgti tiek į apšildomus plotus, tiek į naudojamos energijos kainas, gamintojo suteikiamas garantijas. Be galo svarbu, kad pasirinkti šildymo įrenginiai nekeltų papildomų rūpesčių, nereikalautų ypatingos priežiūros ar nuolatinio remonto. Šildymo paskirtis — sukurti komfortiškas gyvenimo sąlygas ir jaukią namų aplinką. Visus šiuos reikalavimus šiandien atitinka elektrinių radiatorių šildymo sistema. Elektriniai radiatoriai — tai vienas optimaliausių patalpų šildymo būdų, todėl puikiai tinka ir pagrindiniam, ir papildomam šildymui.

Nusprendus savo būsto šildymo sistemai pasirinkti elektrinius radiatorius, paiešką reikėtų pradėti nuo individualių poreikių apsibrėžimo. Vienas svarbiausių faktorių yra patalpų, kurias reikia sušildyti, plotas. Tai lemia pageidaujamą šildytuvo galingumą. Paprastai elektrinių radiatorių galingumas svyruoja nuo 400 iki 2500 vatų. Tačiau prieš įvertinant galią, taip pat reikia atkreipti dėmesį ir į šilumos poreikį, kambarių aukštį bei patalpų sandarumą. Elektriniai radiatoriai būna skirtingų tipų: oro, konvektoriniai ir paneliniai. Radiatoriai skiriasi pagal galingumą, efektyvumą, veikimo principą. Nuo elektrinio radiatoriaus tipo priklauso ir jo kaina.

Kalbant apie namų šildymo sistemą, kurioje pagrindinis elementas yra elektrinis radiatorius, reikia pridurti, kad ši šildymo sistema yra labai praktiška ir universali. Įrengiant sistemą nereikia montuoti katilų bei tiesti vamzdynų. Elektrinio šildymo sistemą paprasta prižiūrėti. Šildymas elektra žymiai patogesnis, nes sureguliavus sistemą vieną kartą, nebereiks to daryti pakartotinai. Elektrinis šildymas radiatoriais pradeda veikti iš karto: tik įjungus, jis iš karto pradeda šildyti patalpas, o išeinant iš jų, radiatoriai išjungiami ar sumažinama temperatūra ir energija nebeeikvojama.