Ne retas lietuvis vis dažniau pagalvoja apie galimybę emigruoti iš gimtosios šalies. Žinoma, prie tokių minčių priveda ne geras gyvenimas. Tačiau kas stabdo žmones emigruoti, o kas tik dar labiau paskatina? Visa tai ir apžvelgsime šiame straipsnyje.

Pagrindinis stabdis, kalbant apie emigraciją į Norvegiją, Airiją, Vokietiją ar kitas užsienio šalis – šeimos ar kitų artimųjų palikimas. Ne kiekvienas gali bent keliems mėnesiams išsižadėti savo vaikų ir antrųjų pusių, bei išvykti dirbti į užsienį. Kaip žinia, dažniausiai šeima į svečią šalį pasiunčia vieną iš jos nariu, kad šis įsitvirtintų, o tik po to keliasi gyventi kartu su juo. Tačiau tas įsitvirtinimas neretai gali užtrukti ne vieną mėnesį, o kartais ir kelis metus.

Dar vienas svarbus stabdis – gimtojo krašto ilgesys. Pripažinkime, Lietuva yra tikrai gražus kraštas, ne vienose emigrantų diskusijose teko girdėti, kaip pasiilgstama juos išauginusio krašto ir čia esančių žmonių…

O kas gi skatina žmones išvykti iš Lietuvos? Žinoma, bene svarbiausias rodiklis – atlyginimas bei žinia, kad žmogus gaus jo orumo nežeminantį atlyginimą.