Fasadiniai dazai

Fasadiniai dažai – ir grožiui, ir savybėms pagerinti

Fasadiniai dazaiPopuliariausias būsto fasado apdailos būdas – dažymas, nesvarbu, ar namas yra medinis (rąstinis) ar mūrinis (iš plytų arba blokelių). Tiesa, pastarąjį prieš dažant reikia nutinkuoti specialiu struktūriniu fasado tinku. Daugelis mano, kad fasadas dažomas tik dėl grožio, tačiau tai ne tiesa: yra ir kitų savybių.

Fasado paskirtis – apsaugoti pastato išorę nuo kritulių poveikio, temperatūros pokyčių, todėl specialūs fasadiniai dažai yra hidrofobiški, atsparūs mechaniniams ir cheminiams pažeidimams, užkertantys kelią mikroorganizmų veisimuisi. Taip pat fasadiniai dažai yra atsparūs tiesioginiams saulės spinduliams, todėl ilgiau nenublunka, yra ilgaamžiškesni. Taigi, fasado dažai ne tik pagerina fasado išvaizdą, bet ir gerina eksploatacines fasado savybes.

Fasadiniai dažai gali būti akriliniai arba silikoniniai. Esminio skirtumo tarp jų nėra, daugiau ar mažiau jie pasižymi panašiomis savybėmis: yra atsparūs neigiamam atmosferos poveikiui – drėgmei, šalčiui, yra atsparūs drėgmei bei purvui, yra ilgaamžiai. Papildomai akriliniuose dažuose esančios mikroporos užtikrina nudažyto fasado paviršiaus kvėpavimą, o UV filtras – spalvos stabilumą. O, štai, silikoniniuose dažuose esantis silikonas suteikia šiems dažams funkciją savaime išsivalyti nuo purvo ir drėgmės. Taip pat kalbant apie atmosferos poveikį, svarbu paminėti, kad akriliniai fasadiniai dažai sudėtyje turi fungicidų, apsaugančių paviršių nuo kerpių ir samanų susiformavimo, o silikoniniai fasadiniai dažai apsaugo paviršių nuo pelėsio ir grybo atsiradimo.

Taigi, būsto fasadas dažomas ne tik dėl geresnės išvaizdos, bet ir dėl geresnių eksploatacinių savybių, todėl fasadą dažyti reikia tik specialiais tam skirtais dažais: akriliniais arba silikoniniais. Abu dažų tipai daugiau ar mažiau yra panašūs, skiriasi tik atskiromis savybėmis, todėl išsirinkti nebus sudėtinga.