Fejerverkai – neatsiejama švenčių  dalis. Daugelis žmonių žino, kad dėl netinkamo fejerverkų  naudojimo gali kilti įvairios nelaimės. Bene pagrindinė nelaimė, kuri kyla dėl neteisingo ar neteisėto pirotechnikos gaminių  naudojimo, yra sveikatos sutrikdymas. Labai dažnai į medikų rankas pakliūva fejerverkų apdeginti žmonės: apdega tam tikros kūno dalys, yra pažeidžiamas regėjimas, o dėl itin galingų sprogimų galima netgi prarasti įvairias kūno dalis. Kad šios nelaimės neapkartintų ne tik šventinės nuotaikos, bet ir likusio gyvenimo, labai svarbu, kad saugotumėte ne tik save, bet ir kitus žmones. Tai padaryti galima įvairiais būdais.

daktaras

Vienas svarbiausių patarimų, kurį galima duoti tiems, kurie siekia nuo galimos fejerverkų žalos apsaugoti ne tik save, bet ir aplinkinius žmones, skamba taip: sudrausminkite nepilnamečius, norinčius įsigyti pirotechnikos gaminių. Kaip žinia, pirotechnikos gaminiai gali būti parduodami tik nuo 18 metų. Labai dažnai paaugliai nusprendžia paįvairinti savo laisvalaikį į  pagalbą pasitelkę pirotechnikos gaminius. Būtent dėl šios priežasties neišvengiama skaudžių nelaimių. Tad jei kada jums teks susidurti su paaugliais, prašančiais nupirkti vieną ar kitą pirotechnikos gaminį, užuot sutikę išpildyti šį prašymą, informuokite paauglius apie fejerverkų daromą žalą.

Nepamirškite atsargumo ir Naujųjų metų  išvakarėse: būtent šią naktį medikai sulaukia itin daug žmonių, nukentėjusių nuo fejerverkų. Jei ketinate Naujuosius sutikti grožėdamiesi fejerverkais, galvokite ne tik apie savo ar savo šeimos narių, bet ir aplinkinių, jums nepažįstamų žmonių  saugumą. Saugumą užtikrinsite tuo atveju, jei laikysitės  instrukcijų bei rekomendacijų.

Na, o baigiant šią temą, belieka tik pastebėti, kad siekdami visiško aplinkinių saugumo, turite naudoti tik kokybiškus pirotechnikos gaminius. Nepirkite galingų, tačiau mažai kainuojančių, nežinomų gamintojų pirotechnikos priemonių – jos gali būti pavojingos jūsų bei aplinkinių žmonių sveikatai. Tam, kad išsirinktumėte išties kokybišką prekę, užsukite į specializuotas pirotechnikos prekių parduotuves, o juos rinkdamiesi, nepraleiskite progos pasikonsultuoti su pardavėjais. Negailėkite pinigų kokybiškiems pirotechnikos gaminiams – kokybiška prekė užtikrins nepriekaištingą veikimą ir pateisins jūsų lūkesčius. Tik kokybiški fejerverkai gali dovanoti gerą nuotaiką ir gražias akimirkas.