Vestuviu fotografas – hobis ir darbas vienoje vietoje!

Visų pirma, pradėsiu nuo to, jog man asmeniškai yra labai džiugu, jog net ir Lietuvoje įmanoma uždirbti iš savo hobio – būtent fotografo specialybė yra puikus pavyzdys. Lietuvai įstojus į Europos sąjungą, tiek visuomenės samprata, tiek požiūris į aplinkinius dalykus pasikeitė ir, svarbiausia, gerąja prasme. Viena iš priežasčių, kodėl profesija fotografas išpopuliarėjo – ta, jog žmonės suprato, jog gyvenimą reikia gyventi sau ir naudojantis teikiamais malonumais. Šiame informaciniame straipsnyje, norėčiau kiek plačiau pašnekėti apie pačią fotografo profesiją, pabrėžti esminius šios pliusus bei minusus.

Taigi, pradėsiu nuo pliusų. Vienas iš svarbiausių, kaip jau ir minėjau, yra tas, jog profesija fotografas – tiek darbas, tiek hobis. Drįsčiau teigti, jog ši veikla yra dalinai panaši į sportininko – tiek fotografas, tiek sportininkas jaučia didžiulį malonumą dėl savo veiklos ir, nepaisant to, uždirba puikius pinigus. Taip pat, reikėtų paminėti ir tai, jog ši specialybė yra neįtikėtinai plati, kalbant apie darbo pasiūlymus. Fotografai gali susilaukti pasiūlymų dirbti klubuose, dirbti spaudoje, taip pat, turi visiškai „atviras“ rankas kuriant asmeninę studiją ar rengiant profesionalias fotosesijas.

Kad ir kaip ten bebūtų, kiekvienas pliusas, kaip sakoma, turi savų minusų. Fotografo specialybė, bent jau man asmeniškai, daug neigiamų savybių neturi. Iš esmės, viskas remiasi į pinigus – esminiai minusai yra tie, jog fotografo įranga kainuoja nemažus pinigus, turiu omeny tai, jog fotoaparato, kaip sakoma liaudyje, bet kokio neužteks, o dar reikėtų nepamiršti ir objektyvų bei kitų detalių. Kalbant apie asmeninės studijos rengimą – patalpų nuomos, patalpų įrengimas.

Viską apibendrinant, vis tiek drįsčiau teigti, jog pliusai yra kurkas vertingesni ir nusveria minusus. Finansinių investicijų, iš esmės, reikia bet kurioje veikloje, todėl to nereikėtų sureikšminti.