Yra toks dalykas kaip grandinės. Atrodytų paprastas, niekuo neypatingas, tačiau kai pradedi ieškoti, tokių pačių matmenų grandinės kaina gali skirtis net ir dešimteriopai. Atrodo nenormalu? Tam yra paaiškinimas ir jis slypi kokybėje.

Pigaus metalo, ne ypatingai atsakingai pagaminta grandinė iš didelį produkcijos kiekį eksportuojančių šalių, pasižyminčiu pigia darbo jėga, beveik visuomet yra keletą kartų trumpiau tarnaujanti nei ta, kuri pagaminta atsakingai kontroliuojamoje gamykloje, net jei kilmės šalis ir ta pati. Savaime suprantama, skiriasi ir tokių gaminių savikaina bei pardavimo kaina.

Ar rinktis pigesnę grandinę, ar ieškoti kokybiškos – tai kiekvieno žmogaus individualus pasirinkimas. Visgi, dažnai žmonės neapgalvotai renkasi pigesnę prekę, nepasidomi jų skirtumais. Jei ekonominės klasės, tačiau ne pati pigiausia grandinė turėtų tarnauti Jūsų įrenginyje apie 2 metus, tai pati pigiausia gali tarnauti vos keletą mėnesių, net jei deklaruojama ir kitaip. Tuo tarpu brangių grandinių gamintojai neretai deklaruoja šiek tiek trumpesnį tarnavimo laiką nei yra iš tiesų ir jis siekia bent 1,5-2 kartus daugiau, tai yra, 3-4 metus, jei lyginti su 2 metų trukmės grandinės tarnavimu. Atkreipiame dėmesį, kad kiekviena grandinė yra individuali ir kiekvienas prietaisas taip pat, todėl identiškų parametrų grandinės dviem skirtingiems prietaisams gali tarnauti visiškai skirtingai, pavyzdžiui, vienam vos metus, kitam ir visus penkis.

Nepaisant poreikių, kokybiškos grandinės ir kitos dalys, pavyzdžiui guoliai, turėtų būti pasirenkami pakankamos kokybės, kurios pakaktų Jūsų prietaiso veikimo užtikrinimui. Juk visai nesinori, kad vos tik sutvarkius prietaisą ir įsivažiavus į darbus jis imtų ir vėl stotų dėl paprasčiausios priežasties – vienos netinkamos detalės, kuri net ir nėra labai brangi.

Dar viena priežastis investuoti į kokybę – keitimas. Keitimas atima laiko, vieniems įrenginiams tai pavyksta padaryti greitai, kitiems prireikia daugiau pastangų. Laikas, ypač gamybos versle, kainuoja, todėl verčiau minimaliai didesnės investicijos pradžioje, o ne dažnesni keitimai, remontai ir įrenginių prastovos. Žinoma, jei galite sau leisti dažniau keisti, Jums tai nesudaro papildomų išlaidų ar didesnių rūpesčių (pavyzdžiui dirbate ne visu pajėgumu), tai didelio skirtumo kaip ir nėra, tereikia paskaičiuoti, kas ilgainiui atsieina pigiau – kokybiška grandinė ar kelios pigios.

Geras pasirinkimas iš karto – svarbus žingsnis pirmyn, mažiau problemų ateityje ir kur kas našesnis darbas. Jei Jums tai yra svarbu – kokybė turėtų būti Jūsų prioritetas. Grandinės įprastai tarnauja gana ilgai, tik retkarčiais pasitaiko įvairių išimčių, tačiau įsigijus pačius pigiausius gaminius rinkoje, įtartinų gamintojų produkciją galima pamatyti ir visai kitokį vaizdą – trumpas tarnavimo laikas, didesnės sąnaudos, triukšmingesnis veikimas ar įvairios kitos detalės, kurios tikrai Jūsų nenudžiugins. Susiduriate su tuo pirmą kartą? Kreipkitės į specialistus, kurie pagelbės ieškant idealiausio varianto tiek asmeniam, tiek pramoniniam naudojimui.