Greita paskola

Greita paskola: Kaip nepakliūti sukčiams į nagus?

Greita paskola – tai frazė, vieniems tampanti išeitimi, kitiems tai skamba tik kaip tuščias pasakymas. Būtent tie, kurie nėra susipažinę su informacija, kas iš tiesų yra skubus kreditas, gali lengvai pakliūti spekuliantams į nagus. Kaip to išvengti? Juk šiais laikais esti įvairaus lauko apgavysčių – pradedant po butus vaikščiojančiais įtartinais asmenimis, siūlančiais savo konsultacijas ar suklastotas paslaugas, baigiant telefoniniais sukčiais, skambinančiais ir siūlančiais pirkti prekes, kurios niekada jūsų taip ir nepasiekiame. Tad ir su finansiniais dalykais visuomet gali atsitikti liūdnų pasekmių turinčių apgavysčių. Kad greita paskola netaptų fraze, amžinai priminsiančia, kaip buvote apgauti, pateikiame keletą paprastų patarimų.

Išsiaiškinkite, su kuo bendraujate

Jeigu kažkas Jums siūlo naudotis tokia paslauga kaip greita paskola be uzstato, verta pasidomėti, su kuo turite reikalų. Ar bendraujate su įmone, ar su fiziniais asmenimis? Visuomet patikimų įmonių interneto puslapiuose galima rasti firmos pavadinimą, o pagal jį – sužinoti rekvizitus. Jeigu įmonė tvarkingai registruota, neturi blogos reputacijos – Jums iš tiesų gali būti suteiktas greita paskola. Kitu atveju, niekada nežinia, ar galima pasitikėti pasiūlymu, ar gresia susidūrimas su apsimetėliais.

Esti atvejų, kai vyresnio amžiaus žmonėms, turintiems ne itin dideles pajamas, prireikus pasiskolinti pinigų iš kažkur atsiranda netikrų firmų atstovų, telefonu kalbinančių dėl paskolos. Tokiais atvejais tipiškai prašoma iš pradžių sukčiams pervesti didelę sumą pinigų, kad šie neva galėtų ją „padvigubinti“. Deja, šie greita pagalba kvepiantys pažadai tik ir lieka pažadais – sukčiai padvigubina nebent savo biudžetą, o į aferistų spąstus pakliuvęs žmogus, buvęs jau ir taip sudėtingose aplinkybėse, tampa dar nelaimingesnis.

 Žiūrėkite, ką pasirašote

Greita paskola ne turgaus prekė – tai vis tiek yra paskola, kurią gaunant reikia perskaityti sutartį ir sutikti su paskolos gavimo sąlygomis. Jeigu firma, iš kurios imama paskola, yra patikima, apraše bus nurodoma, kokiam terminui ji gali būti suteikiama greita paskola, be palukanu normos, ar su ja, ar suteikiama greita paskola nuo 18 metų, per kiek laiko ir kokiomis dalimis pinigai grąžinami,  kokie veiksmai numatomi nevykdant finansinių įsipareigojimų, ar teikiama paskola SMS žinute, ar įmanoma pratęsti grąžinimo terminą ir t.t. Jeigu niekur nematote tokios informacijos, būkite atsargūs, susidūrėte su įtartinais „skolintojais“.

 Nepateikinėkite savo banko sąskaitos kodų

Imant paskolą, SMS žinute ar kitais būdais, skolintojui niekada neturėtų prireikti Jūsų prisijungimo prie banko duomenų. Tad jeigu kažkas prašo nuskenuoti ir atsiųsti savo prisijungimo kodų kortelę, nurodyti savo slaptažodį – Jūs greičiausiai susidūrėte su sukčiais.

Ko gero, sunku pamiršti, kokia greita ir apsukri apgaulė 2011 metų vasarą pasiekė daugybės lietuvių elektroninius paštus. Programišiams įsilaužus į vieno iš Lietuvoje veikiančių Švedijos bankų informacinę sistemą, paties banko vardu vartotojams buvo išsiuntinėti laiškai, jog visi jų duomenys bei banke saugomi pinigai netrukus pranyks, jeigu vartotojai neatsiųs „bankui“ visų savo prisijungimo slaptažodžių. Daugybė žmonių patikėjo šia klasta ir atsiuntė slaptažodžius, tačiau, įdomu tai, jog sukčiai, nors ir niekada nebuvo pagauti ar išaiškinti, taip ir nepasinaudojo žmonių kortelėmis ir svetimų pinigų nelietė. Tad kam skirtas buvo šis apgaulingas veiksmas? Galbūt tam, kad susimąstytume – jokia sistema neturėtų būti protngesnė už mus pačius, ir tik mes galima valdyti savo pasirinkimus ir sprendimus.

Svarbiausia prisiminti – per didelis įtarumas nėra rekomenduojamas, tačiau už savo saugumą Jūs atsakote patys. Imkite paskolas tik tada, kai išsiaiškinsite, ar greita paskola visa para iš tiesų teikiama sąžiningos bendrovės.