Kodėl greitas kreditas išduodamas ne visiems?

Greitas kreditas

Greitas kreditas

Kartais taip atsitinka, kad patenkame į labai rizikingas netikėtas situacijas, iš kurių mus išgelbėti galėtų nebent staiga paimtas greitas kreditas. Deja, ir ši alternatyva, kuri, anot reklamų, suteikiama visiems, iš tiesų daliai žmonių yra visiškai neprieinama. Tad kodėl greitas arba ilgalaikis kreditas dažnai yra ir neišduodamas? Aiškinamės taisykles ir jų priežastis.

Per mažas amžius

Kaip tenka pastebėti, greitas kreditas netgi nėra išduodamas pilnamečiams. Mat paprastai žmonėms jau nuo 18 metų norisi skolintis pinigus. Tačiau čia galioja tas pats apribojimas, kaip ir su azartiniais žaidimais. Juk pagalvokite, vos 18 metų sulaukęs žmogus dar nėra toks greitas darbuotojas, kad atiduotų skolas. Jis apskritai – galbūt dar mokosi mokykloje, o tokiems kreditas tikrai neturėtų būti suteikiamas.

Įstaigos, teikiančios šias finansines paslaugas, puikiai supranta, kad negalima tiesiog lyg niekur nieko skolinti pinigų nepilnamečiams arba labai jauniems asmenims. Tai būtų neteisinga, nes pinigus turėtų atidavinėti tėvai, kenčiantys nuo spontaniškų ir kvailų vaikų. Todėl greitieji kreditai yra išduodami tik suaugusiems asmenims nuo 21 metų, ir tai reglamentuoja ir Lietuvos Respublikos įstatymai.

Per didelis amžius

Nors greita paskola tikrai gali būti labai reikalinga pensijinio amžiaus žmonėms, deja, jiems ši paslauga taip pat neteikiama. Iš labai mažos pensijos gyvenantys vyresnio amžiaus žmonės tikrai stinga pinigų. Todėl gautos paskolos jiems padėtų pragyventi, išlaikyti butą, pirkti maisto ir medikamentų. Deja, finansinės institucijos bijo dviejų dalykų – visų pirma, tai kad senukai neturės iš ko tas paskolas grąžinti. Juk, pagalvokite, jeigu jie tiek mažai gauna pinigų, o nedirba, nes yra per seni – iš kokių jų lėšų galės būti atiduodamas skubus kreditas?

Antroji priežastis yra rizikingas žmonių amžius. Juk galvojama, kad pensininkai nebedirba todėl, kad jų fizinė sveikata nebėra labai gera. Tad ir mirties slenkstis artėja. Esant įsiskolinimų, mirties atveju, vėliau labai sunku tvarkyti dokumentus, ir susigrąžinti pinigus, kuriuos suteikė greitas kreditas be uzstato, be to, pažeidžiama ir nemažai moralės klausimų. Tad dėl to vyresnio amžiaus žmonėms paskolos nėra teikiamos.

Nedarbas yra pačių nedirbančiųjų reikalas

Kita kategorija žmonių, kuriai nėra suteikiamas greitas kreditas, tai neturintys oficialių pajamų žmonės. Tad jeigu jūs esate studentas, ir jums pritrūko pinigų vadovėliams, rūbams, buto nuomai ar dar velnias žino kam, greitas kreditas jūsų situacijos ir materialinės būklės deja nepakeis. Taip yra visiems, tad nenusiminkite. Kita vertus, čia kartu ir privalumas – jeigu jums neduoda pinigų bankas, galite bandytis susirasti darbą. Kuo anksčiau pradėsite stotis ant savo kojų, tuo paprasčiau jums gyventi gyvenimą bus.

Kitas dalykas, tai kad turėdami finansinių įsipareigojimų, jūs gyvensite labai taupiai, ir jums vis tiek reikės susirasti kažkokį pajamų šaltinį. Juk paimtas greitas kreditas reiškia ne tik esamų pinigų leidimo malonumą bet ir tai, kad vėliau turėsite tuos pinigus kažkam grąžinti. Gal kiekvieną mėnesį iš savo kuklios algos turėsite atriekti dešimtadalį ar penktadalį jos. Tai juk tikrai daug. Tad jeigu jums nebuvo suteikta paskola – nieko baisaus, būdų gauti pinigų vis tiek atsiras, ir, tikėtina, jie nebus tokie jau žalingi.

Na o apskritai bedarbiams reikėtų registruotis į darbo biržą, o ne tikėtis, kad greitas kreditas išspręs jų problemas. Dėl to banko darbuotojai ir nesuteikia paskolų visiems iš eilės. Pagalba ir finansinė parama teikiama tik ekstra atvejais – kai jūs staiga netenkate darbo, ir reikia užkaišyti tuščią mėnesį bei biudžeto skyles.