Greitos paskolos - naujausi greitos paskolos ir kreditų internetu įstatymo pasikeitimaiKad ir kaip kažkas norėtų pakeisti greitos paskolos ir kreditų įstatymus „kaip reikia“, tačiau ne taip ir seniai, seimas atmetė vartojimo kredito įstatymo pataisas ryšiumi su tuo, kad jos gali parieštarauti šalies konstitucijai bei riboti asmens laisvę bei teisę imtis verslo.

Greitų kreditų ir paskolų įmonės veikia legaliai, laikosi įstatymų ir nustatytų reikalavimų, moka nemažus mokesčius, be to remia įvairius sporto ir pramoginius renginius.

Kaip visi žinome ir patirties, vartojimo paskolas, būsto kreditus, bei įvairias lizingo paskolas teikia ir didžiausi šalies bankai bei kredito unijos. Nemokus klientas yra ir greitų paskolų ir bankų bei visame finansų sektoriuje, ir tai yra normalu. Pagal duomenis, kuriuos galima rasti internete, vartojimo paskolos suteiktos bankuose yra pradelstos iki 15%, o būsto paskolas „užmiršta“ sumokėti iki 6% žmonių. Greitų paskolų praskolinto turto areštai yra apie 5%.

Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacija (LSVKA) vienijanti 13 atsakingai skolinančių bendrovių visuomet pritarė, kad vartojimo ir greitos paskolos reguliavimą reikia tobulinti ir pritarė metinėms palūkanoms, kurios nuo 200% bus sumažintos iki 75 proc., 2 dienų atšalimo laikotarpiu, per kurias paskolą ar kreditą bus galima grąžinti nemokamai, griežtesniu kreditingumo vertinimu, reklamos apribojimais ir kitais dalykais, kurie gerokai pakeis rinkos situaciją vartotojo naudai.