Grindininio trinkelės puošia jūsų kiemą arba šaligatvį, tačiau patiems dažniausiai už jų užkliūva akis tik tada, kai reikia jas pašluoti arba išnaikinti žolę, besistiebiančią iš tarpelių. O gal jūsų kiemą grindžia ne trinkelės, o paprasčiausias žvyras? Arba juosia tik koks kreivas takelis, sudėtas iš kelių senų trinkelių rinkinių? O gal šiaip prisiruošėte atnaujinti kiemą ir nežinote, nuo ko pradėti? Ką gi, pradėti nuo grindinio trinkelių arba šaligatvio plytelės gali būti ne tokia jau bloga mintis. Juk ir remontuodami namus nepradedame nuo paveikslų ar užuolaidų, o nuo parketo, lubų nelygumų ir pan. Tai yra, tokių dalykų, kurie yra fonas ir pagrindas būsimajam dekorui. Jie į save neatkreipia tiek daug dėmesio, tačiau, kaip pagrindas, išryškina visas dekoro klaidas. O pagirndų nepaisymas net ir gražų interjero ar eksterjero sumanymą gali paversti nevykusiu.

Grindinio trinkelės

Grindinio trinkelės

Taigi kokias grindinio trinkeles išsirinkti? Pirmiausia, žinoma, reikia pažiūrėti, kiek pinigų jūs turite ir kiek ketinate išleisti trinkelėms. Štai, pavyzdžiui, klinkerio trinkelės (tokios panašios į molines, lygaus paviršiaus) beveik nesugeria vandens, neblunka saulėje, yra atsparios cheminiam poveikiui ir lengvai, nesuskildamos išlaiko dideles apkrovas. Jos pagamintos iš specialaus molio ir degtos daugiau negu tūkstančio laipsnių temperatūroje (taigi saulėje tikrai neištirps). Pagrindinis jų minusas – kaina. Jos gerokai brangesnės už kitas grindinio trinkeles, tačiau paieškojus klinkerinės grindinio trinkelės akcija, galima pigiau įsigyti ir šių atspariųjų molinukių.

Betoninės grindinio trinkelės yra gerokai pigesnės. Nors pagamintos iš betono, jos ne visada atrodo tarsi betono gaminiai. Dėl įvairų naujų technologijų šiuo metu galima pagaminti įvairių formų, dydžių bei spalvų trinkeles, kartais tokias panašias į klinkerines, kad beveik neatskirsi. Taigi jei norite, kad jūsų kiemas būtų padengtas trinkelėmis, kurios vizualiai yra panašios į klinkerines (o kitos klinkerio savybės jums nelabai aktualios), norėdami sutaupyti verčiau rinkitės betonines. Besirinkdami trinkeles, iš tiesų turite nemažai kūrybinės laisvės. Spalvų įvairovė ir galimybės dėlioti mozaikas yra didelės, tiktai turite nuspręsti, kokias spalvas ir raštus norite matyti savo kieme. Sprendžiant, kokią betono mozaika pasirinkti ant savo grindinio, svarbu atsiminti, kad grindinys yra vienas iš objektų, kurie išliks ilgam laikui. Taigi derinti jį reikia ne prie nagų spalvos ar dabar mėgstamo stiliaus, o prie pačios aplinkos: namo, tvoros. Jei namas, tvora ir grindinio trinkelės sudarys bendrą kompleksą, o ne tarpusavyje kariaujančių spalvų ir raštų popuri, galėsite laikyti, kad užduotį įvykdėte sėkmingai.

Išsirinktas grindinio trinkelės galite sukloti pats / pati arba galite kreiptis į profesionalus. Jei nesate grindinio trinkelių specialistas, o ūkio darbai nelimpa jums prie rankų (o gal tiesiog neturite jiems laiko ar jėgų), kreipkitės į profesionalus. O kol jums kloja trinkeles, pravartu išsiklausinėti apie medžiagos ypatumus ir ateityje galinčius kilti klausimus dėl trinkelių eksploatavimo ir priežiūros. Pavyzdžiui, kai kurių tipų trinkeles pirmuosius tris mėnesius reikia valyti tik rankomis, nes šluojamosios mašinos, jei naudojamos anksčiau negu po metų, gali išsiurbti dar  neįsitvirtinusias grindinio siūles. Kitas galintis iškilti klausimas: nat betoninių trinkelių pasirodančios kalkių dėmės. Kadangi kalkės yra būtinos betono gamybai, šito reiškinio visiškai išvengti neįmanoma, bet po vieno ar dviejų žiemos sezonų jūsų trinkelės vėl bus be dėmių. Įsigyti trinkeles taip pat galima daug kur: grindinio trinkelės kaune, vilniuje ar kituose miestuose galima rasti statybų parduotuvėse, tiesiai iš gamintojo arba tiesiog internetu.