Mikroautobusą galima apibūdinti kaip vidutinio dydžio motorinę transporto priemonę, kartais vadinamą lengvąja komercine transporto priemone, paprastai be šoninių langų galinėje dalyje, kuri yra suprojektuota ir naudojama kroviniams vežti.

Mikroautobusai yra žinomi dėl savo patvarumo ir sugebėjimo gabenti daug sunkiųjų krovinių. Jie pastatyti taip, kad stovėtų daug, ir tikimasi, kad jie tarnaus ilgai. Tai daro juos patikimais šiuolaikiniais „darbiniais arkliais“. Taigi, šiame straipsnyje mes aptarsime į kokius veiksnius turėtumėte atsižvelgti, kad rastumėte savo geriausią furgoną bei apžvelgsime ar geriau pasinaudoti ilgalaikę automobilių nuomą ar įsigyti nuosavą furgoną.

Atsiperkamumas

Furgono pirkimas apima investicijas ir, kaip ir bet kokių investicijų atveju, būtina įsitikinti, kad per visą jo gyvenimą jūs iš savo įsigyto turto gausite savo pinigų vertę. Tai reiškia, kad turėtumėte pagalvoti mažiausiai 10 metų ir galbūt naudodami tokią programą kaip „Excel“, integruoti pirkimą į esamą verslo modelį ir strategijos rodiklius, kad sužinotumėte, ar jis bus pelningas.

Geriau pirkti naują ar naudotą furgoną?

Nauji mikroautobusai, be abejo, bus geresni nei naudoti automobiliai. Tačiau vis tiek galite rasti daug naudotų mikroautobusų, kurių būklė puiki, jei norite sutaupyti. Pirmiausia atlikite tyrimus ir nustatykite tikslų furgono tipą, kurį norite įsigyti.

Radę tinkamus furgonus, užduokite ankstesniam savininkui klausimų apie ankstesnį jo naudojimą ir atlikite išsamius patikrinimus – tiek internetu, tiek asmeniškai – dėl furgono istorijos ir dabartinės būklės. Tai užtikrins, kad jūsų naujas (senas) furgonas nesugestų per kelias pirmąsias naudojimo dienas.

Planuojami atstumai ir maršrutai

Prieš pirkdami bet kokią transporto priemonę, turite atsižvelgti į tai, kokiais maršrutais naudositės.

Tai ypač svarbu vertinant mikroautobuso manevringumą. Pvz., jei maršrutai bus trumpesni ir transporto priemonė turės važiuoti siauromis gatvėmis, kad pristatytų vietinius produktus, tada didelis manevringumas bus visiškai svarbus ir galbūt norėsite pasirinkti mažesnę transporto priemonę.

Kita vertus, jei pasirinktos trasos yra ilgesnės arba naudojamos greitkeliai, transporto priemonės manevringumas ir dydis yra mažiau svarbūs. Šio tipo kelionėms geresni variantai galėtų būti standūs ar ilgesni sunkvežimiai, nes jie yra patvaresni ir pritaikyti ilgesnėms kelionėms nei mažesni kolegos.

Furgono tarša

Mažai taršūs mikroautobusai, kuriuose naudojamas dyzelinui alternatyvus kuras arba yra elektriniai, gali sumažinti kasdienes eksploatavimo išlaidas ir sumažinti jūsų verslo poveikį aplinkai, ypač jei turite daugiau nei vieną furgoną.

Tai labai svarbu regionuose, kur dabar galioja teisės aktai dėl transporto priemonių išmetamų teršalų. Pvz., perkrovos mokesčiai ir išmetamųjų teršalų ribos, dėl kurių gali būti skiriamos baudos, jei per didelis išmetamų teršalų kiekis.

Naujesni furgonai paprastai yra ekologiškesni; iš tiesų, 2017 m. Europos Sąjungoje (ES) registruotų naujų mikroautobusų vidutinis anglies dvideginio (CO2) išmetimas buvo 4,7% mažesnis nei 2016 m. Todėl labai svarbu atkreipti dėmesį į perkamo furgono modelio aplinkosaugos standartus ; gamintojai turėtų pateikti apie tai išsamią informaciją.

Furgono nuoma

Kaip jau minėjome, norint juo naudotis nereikia pirkti furgono, taip pat galite išsinuomoti. Pavyzdžiui, Ispanijoje maždaug 90% laiko transporto nuoma ar nuoma naudojama transporto sunkvežimiui ar lengvajai transporto priemonei įsigyti.

Šios galimybės gali būti naudingesnės nei pirkimas: nuomos ar nuomos sutartis dažnai apima techninės priežiūros ar remonto darbus, o jūs galite naudotis naujausiais modeliais. Iš tiesų, ypač esant lizingui, laikui bėgant netgi yra galimybė įsigyti transporto priemonę. Be to, abu variantai leidžia išskaičiuoti visą transporto priemonės vertę kaip mokesčių sąnaudas, o tai labai sumažina visas furgono naudojimo išlaidas.

Pabaigai

Mikroautobusai, kaip pagrindinė daugelio Europos MVĮ priemonė, neabejotinai skatina Europos ekonomiką, padeda verslui klestėti visame žemyne ​​ir už jos ribų. Kaip vežėjas, furgonas yra jūsų vertinamas turtas, todėl norint išsirinkti tinkamą įmonės veiklą, būtina pasirinkti tinkamą. Naudokite šį vadovą, kad galėtumėte greitai rasti jums skirtą furgoną!

Straipsnis yra parengtas, vadovaujantis sitandgo.lt informacija.