Į ką atsižvelgti renkantis dekoratyvinę skaldą?

Ar galvojate apie savo kiemo ar terasos pertvarkymą naudojant dekoratyvinę skaldą? Kraštovaizdžio akmenys yra puiki idėja bet kokiam kiemui ar terasai, kuriai reikia  patobulinimo! Jie nereikalauja priežiūros, yra atsparūs ugniai ir netgi gali padėti atsikratyti piktžolių. Tačiau prieš pradėdami kurti savo kiemo kraštovaizdį su akmenimis turėtumėte apsvarstyti kelis svarbius dalykus. Prieš pradėdami savo projektą,  peržiūrėkite patarimus ir gudrybes, kaip išnaudoti visas savo naujų kraštovaizdžio formavimo akmenų galimybes.

Yra daugybė dekoratyvinės skaldos tipų, formų, spalvų, tad prieš pradėdami savo projektą, žinokite, ko jūs norite. Pirkdami dekoratyvinę  skaldą tinkamai nuspręskite dėl jos akmenų dydžio, taip pat spalvos. Spalva dažniausiai yra derinama prie namo fasado ar kiemo vartų ar tiesiog bendro kiemo vaizdo.

Čia yra pagrindiniai dekoratyvinės skaldos tipai: akmenys, žvyras ir skalda. Dekoratyviniai akmenys yra įvairių formų, tekstūrų ir spalvų. Paprastai jie labai skiriasi spalva ir yra kelių skirtingų dydžių. Žvyras, dar kartais vadinamas akmenukais, yra kiek mažesnis. Tai natūralūs akmenys, dažniausiai tik kelių centimetrų pločio. Jie yra lygūs ir dažnai būna įvairiaspalvėmis partijomis. Skaldos gabalėliai, susmulkinti į mažesnius gabalus. Tikriausiai matėte jį daugelyje kraštovaizdžių – jis labai populiarus, ypač tinkamas pasirinkimas darant alpinariumus.  Skaldytos uolienos puikiai atrodo šiuolaikiniuose kiemuose, nes yra tokios nuostabios, ryškiai baltos spalvos. Jos dažnai naudojamas vietoj mulčio gėlių loviuose ar stovuose.

Nepriklausomai nuo to, kokią skaldą pasirinksite, reikia atsiminti du esminius dalykus. Pirma, įsitikinkite, kad naudojate puikaus apvado akmenis, kad skalda išliktų vietoje. Antra, atsižvelkite į jų funkciją – jei planuojate vaikščioti ant  skaldos basomis kojomis, būtinai rinkitės sklandžią įvairovę!