Įkraunamos ar standartinės baterijos?

Vis daugiau įrenginių namuose yra įkraunami USB laidų pagalba. Laikrodžiai, grotuvai, žibintuvėliai ir kiti prietaisai vis dažniau gaminami su integruota kraunama baterija. Tai, be abejo, yra stiprus žingsnis ekologijos link. Tačiau nuo senų laikų vis dar nemažai prietaisų naudoja klasikines AA, AAA ar kito tipo vienkartines baterijas. Šias galima perdirbti išmetus jas specialiai baterijoms skirtuose punktuose. Tačiau nemažai žmonių šias baterijas be sąžinės graužaties išmeta kartu su visomis šiukšlėmis, o tai yra tikras peilis gamtai, mat jose yra pilna rūgščių, kurios irstant baterijai patenka į dirvožemį ir nuodija mūsų maitintoją – žemę.

Įkraunamos baterijos iš dalies sprendžia šią problemą. Prietaisuose, kuriuose nėra integruotos baterijos, drąsiai galima naudoti įkraunamas baterijas, o jų šiais laikais yra įviauriausių. Pirmiausia renkantis įkraunamas baterijas reikia išsiaiškinti kokio tipo baterijų jums reikia. Dažniausiai tai būna AA arba AAA tipo baterijos. Šias naudoja dauguma buityje turimų prietaisų. Toliau jau reikia atsižvelgti į tai, koks yra prietaisų poreikis energijai. Tokiems prietaisams kaip televizoriaus pultelis ar vaikiškas žaislas, galima naudoti mažesnės talpos baterijas. Pavyzdžiui – 500-750 mah. Visgi, jei jūs naudojate baterijas savo fotoaparate, žibintuvėlyje ar dar kur nors, kas reikalauja didesnio energijos išsiskyrimo, tokiu atveju reikėtų rinktis didesnės talpos baterijas – 1000-2500 mah.

Šios baterijos pakraunamos naudojant specialias įkrovimo stoteles. Įprastai krovikliai standartiškai būna skirti krauti 2-8 baterijoms vienu metu. Krovimo laikas labai įvairus. Vieni krovikliai pilnai bateriją įkrauti gali per 10 valandų. Kiti yra sparčiojo krovimo ir baterijas gali pakrauti per greičiau nei 2 valandas. Žinoma, čia ir atsiranda didžiausias kainų skirtumas. Standartiškai vieną bateriją tokiu būdu galima įkrauti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių kartų. Įprastai ant baterijų pakuotės būna nurodytas kiekis, kiek kartų baterija gali būti įkraunama. Žinoma, su laiku baterijos talpa gali mažėti. Visai normalu, jei per pirmus metus talpa sumažėja 10-15%. Visgi, dauguma gamintojų deklaruoja, kad per 10 baterijos naudojimo metų jos talpa sumažėja iki 30%.

Taigi, kraunamos baterijos neabejotinai yra privalomas dalykas, jei nuolat savo įrenginiuose keičiate elementus. Tai ne tik gamtą tausojantis dalykas, bet ir taupantis jūsų pinigus.