Elono Musko kuriamas naujos rūšies supertransportas „Hyperloop“ per artimiausius 12 metų galėtų sujungti Helsinkį ir Stokholmą. Tiesus „Hyperloop“ maršrutas eitų Baltijos jūros dugnu, o kelionė truktų 30 minučių.

„Hyperloop“ technologija naudoja keleivines ar krovinines kapsules, kurios specialiame vamzdyje juda 1200 km/h greičiu. Šiuo metu prie šios technologijos prototipo dirba kelios ES, JAV ir Kinijos kompanijos. Pirmasis „Hyperloop“ tinklas galėtų atsirasti Švedijoje ir Suomijoje ir šių šalių sostines bei miestus sujungtų su oro uostais. Tokio tinklo kaina siektų 19 mlrd. eurų, o atsipirktų jis per 10 metų.

Jau net yra įkurtas konsorciumas „FS Links“, kurio pagrindinis tikslas – „Hyperloop tinklo sukūrimas Šiaurės Europos kraštuose. Šio konsorciumo atstovų teigimu, tinklas galėtų aptarnauti 43 mln. keleivių kasmet, o vidutinė kelionės kaina būtų 25 eurai. Jau pasirašytas susitarimas tarp konsorciumo ir Suomijos Salo miestelio, kuriame turėtų atsirasti pirmoji 50 km ilgio eksperimentinė trasa. Ji turėtų miestelį sujungti su Turku miestu. Kitas planas – 140 km ilgio trasa Helsinkio link. Emigravimas tarp valstybių bus dar greitesnis.