Iš ko susideda SEO paslaugos?

Internetinis puslapis be SEO optimizacijos yra nieko vertas. Kodėl? Nes vartotojai informacijos ieško paieškos sistemose įvesdami tam tikrus raktinius žodžius, tačiau tai neduos jokios naudos, jeigu svetainė nebus tinkamai pritaikyta šioms paieškos sistemoms. SEO paslaugos yra skirtos šiai aktualiai problemai išspręsti. Tai yra teisingas kelias potencialių lankytojų link. Aukštas reitingas tokiose paieškos sistemose kaip Google, Bing arba Yahoo gali garantuoti didelį lankytojų kiekį. Statistika rodo, jog didžiausias jų srautas atitenka pirmiems trims paieškos rezultatams, todėl tai tik įrodo optimizavimo svarbą.

Vien žinoti SEO svarbą neužtenka, reikia suvokti kaip tai veikia ir kas padeda paieškos sistemoms įvertinti internetinį puslapį. Vertinimo algoritmas yra labai sudėtingas, todėl reikia atsižvelgti į daugelį kriterijų, lemiančių puslapio kokybę. SEO paslaugos susideda iš daugelio veiksmų, kurių tikslas yra pakelti internetinės svetainės kokybę ir padaryti ją lengviau prieinamą lankytojams. Tad kokių veiksmų reikia imtis?

Vienas iš pradinių darbų yra rinkos analizė ir atitinkamos strategijos parengimas. Iš pat pradžių labiausiai reikia susikoncentruoti ties raktažodžiais ir jų paklausa paieškos sistemose. Tai esminis seo paslaugos tikslas. Reikia išrinkti paklausų raktažodį ir parengti svetainės optimizavimo strategiją, į kurią įeina turinio parengimo planas, konkurentų analizė, rinkos paklausa ir kiti svarbūs bruožai. Toliau viską pradėti reikia nuo pradžių.

Vienas iš svarbiausių principų yra puslapio techninė pusė. Ji turi būti nepriekaištinga, o pats algoritmas neturi turėti jokių klaidų ar neaiškumų. Sutvarkyta svetainės struktūra, greitas puslapių įkėlimas, aiški ir nuosekli HTML ir CSS koduotė yra būtina. Jeigu puslapis bus nepriekaištingai sutvarkytas, jis bus vertas dėmesio.

Turinys. Internetiniame puslapyje turi būti tvarkingai paruoštas turinys, kuris nuolatos turėtų būti atnaujinamas. Paieškos robotai gali įvertinti ir pačią teksto struktūrą, tačiau lietuvių kalbos stiliaus ir gramatinių klaidų šis robotas dar nemoka. Bet vėl gi, tai tik laiko klausimas. Išsamus ir viešai prieinamas turinys padeda jūsų svetainę geriau įvertinti.

Atgalinės nuorodos. Vien gražiai sutvarkyti internetinio puslapio nepakanka. SEO paslaugos susideda ir iš išorinių darbų, kurie yra būtini svetainės kokybės gerinimui ir PageRank suteikimui (PR – puslapio įvertinimas nuo 1 iki 10). Kuo didesnis PageRank įgyjamas, tuo tinklalapio vertė yra didesnė. Tereikia patalpinti nuorodą į savo projektą kitame, panašios tematikos puslapyje ir taip sukursite atgalinę nuorodą. Tikriausiai ir taip suprantama, jog juo aukštesnės kokybės puslapyje jus patalpinsite šią nuorodą, tuo geresni bus rezultatai. Čia, kaip ir gyvenime, svarbiausia ne kiekis, o kokybė.

Socialiniai tinklai taip pat turi įtakos SEO paslaugos veiksmuose. Jeigu atitinkamas turinys bus informatyvus ir naudingas, jis bus tinkamas skaitytojui ir jį sudomins. Tuo tarpu šiuo informacijos šaltiniu šis žmogus galės pasidalinti su savo draugais. Jei keli žmonės pasidalins šiuo turiniu, paieškos sistemos tai pastebės ir atkreips į tai dėmesį.