Neretai išmanumas siejamas su prabanga ir perdėtu patogumu. Tačiau dažnai pamirštama apie kitas gerąsias išmaniųjų prietaisų savybes. Išmaniosios technologijos ir kuriames tam, kad pagerintų gyvenimo kokybę. Laiką skirti svarbesnėms veikloms su šeima ar draugais, o ne valanda stovėti prie pečiaus ir bandyti užkurti ir sušildyti visą namą. O ar pagalvojote kiek galima sutaupyti elektros energijos naudojant išmaniasias priemones? Išmanumas šiais laikais ir pagalba sveikatais. Vandens sistemos įrengiamos tam, kad turėtumėme namuose sveiką ir švarų vandenį. Pagal poreikius parenkami minkštinimo ar nugeležinimo filtrai su Wifi. Šiame straipsnyje trumpai aptarsime tris namų sistemas, kurios yra labai patogios ir tikrai tausoja jūsų sveikata bei pinigus. 

Apšvietimas

Pamiršta išjungti šviesa miegamajame ar nesate tikras ar išjungėte lygintuvą. Tokia istorija , tikriausiai, yra buvusi kiekvienam. Dabar turint išmanias technologijas, kurias galite naudoti net ne būdami namuose, tokios problemos neiškils. Jeigu pamiršote išjungti elektros prietaisus, telefone vos vienu paspaudimu galima išjungti elektros srovę viename ar kitame kambaryje. Apšvietimo sistema padeda taupyti užtikrindama, kad apšvietimas įjungiamas tik tada ir tik ten, kur jo reikia. Valdant apšvietimą galima galima susikurti scenas kiekvienai situacijai. 

Šildymas 

Šildymas – gali būti didžiausias energijos kaštų taupymas. Jeigu temperatūra reguliuojame kiekviename kambaryje atskirai, galime išjungti ją nenaudojamame kambaryje ir taip būti užtikrinti, kad nenaudojame papildomai ne reikalingos elektros energijos. Tai viena iš geriausių išmaniųjų namų investicijų, pakeliančių gyvenimo kokybę. Šildymo reguliavimas leidžia mums mėgautis temperatūra tokia kokią mėgstame kiekviename kambaryje atskirai. Įsirengus išmanųjį šildymą galite reguliuoti savo mobiliuoju telefonu arba nustatyti automatinę sistemą, kurios dėka dar labiau taupysite elektros energiją. Jeigu kambaryje yra atidarytas langas, šildymas automatiškai išsijungs. Tai iš tiesų komfortas, patogumas, saugumas ir energetinis efektyvumas. 

Vandens filtrai

Jeigu jau turite ir elektros ir šildymą namuose kurį naudojate su išmaniuoju telefonu, laikas pagalvoti apie švarų ir sveiką vandenį. Šiaip laikais vis daugiau dėmesio skiriama sveikai gyvensenai, mitybai, sportui ir žinoma, vandeniui. Labai svarbu, kad vanduo, kurį geriame kasdien būtų sveikas ir skanus. Naudojant vandens valymo sistemas toks komfortas garantuojamas. Ne visada vanduo iš miesto vandentiekio yra geros kokybės, kartais mes to net nežinome. Kaip sužinoti? Internete galima rasti daug informacijos ir išsikviesti specialistus, kurie su specialia įranga ištirs vandenį jūsų namuose. Kaip ir kalbėjome apie išmanius namus, būtent tokie gali būti ir vandens filtrai. Įdiegus Wifi modulį galėsite stebėti filtro darbą ir būsite informuotas, jei kils kažkokių problemų, kada laikas valytis ir t.t. 

Visos šios išmaniosios technologijos padeda mums ne tik patogiai ir be didelių pastangų naudotis svarbiausiai namų įrenginiais, tačiau ir labai protingai taupo mūsų pinigus, užtikrina saugumą. Be visų šitų paminėtų įrenginių būtų galima rasti dar daugiau, tokių kaip: išmanūs gėlių vazonai, automatinės žaliuzės, apsauga ir t.t. 

Gyvename technologijų laike, tad džiaukimės ir patogiai naudokimės technologijomis be didelių investicijų.