Ko gero visi vaikystėje kažkuriuo metu turėjome juostinį fotoaparatą ir vertinome kiekvieną juo padarytą nuotrauką. Nes tais laikais nuotraukos turėjo ne tik emocinę vertę, bet ir realią – finansinę. Turėdavai susimokėti ne tik už visą juostelę, kurią dedi į fotoaparatą, bet ir už kadrų ryškinimą. Tai išmokė mus atasakingai vertinti kiekvieną daromą nuotrauką.
Visgi, XXI amžius viską pakeitė iš esmės. Skaitmeninės fotografijos era ir mobilieji telefonai su aukščiausios kokybės fotokameromis, išstumė juostinius fotoaparatus į fotografijos paraštes. Tačiau ar visam laikui?
Panašu, kad ne. Pastaruoju metu žmonės vis dažniau grįžta ne tik prie momentinės fotografijos, bet ir prie fotografijos juostiniais fotoaparatais. Kas įdomiausia, kad į šią fotografijos sritį atsigręžia ne sentimentų vedini žmonės, kurie dar yra su tuo susidūrę prieš 20 metų, o naujosios kartos jaunuoliai, kurie vis dažniau žavisi analogine fotografija.
Šiai dienai juostiniai fotoaparatai išgyvena tikrą renesansą. Pardavimai, ypač prieš Kalėdas, šauna į viršų. Kaip ir anksčiau, vienas populiariausių juostinių fotoaparatų gamintojų išlieka Kodak, kuris turi platų tokio tipo fotoaparatų spektrą. O jų kainos prasideda vos nuo 30-ies eurų. Ir jei anksčiau tokius fotoaparatus tiesiog vadindavome „muilinėmis“, tai dabar liežuvis juos taip vadinti neapsiverčia, nes yra ne tik paprastų fotoaparatų be jokių papildomų funkcijų, bet ir kelis šimtus eurų kainuojančių ir gausybe profesinaliems fotoaparatams būdingų funkcijų pasižymintis prietaisų.
Augantį juostinių fotoaparatų populiarumą rodo ir tai, kad fotojuostos šiai dienai tapo deficitine preke. Ypač spalvotosios. Kadangi pastaruoju metu fotojuostų gamyklos vis mažino savo tempus, netikėtai išaugę pardavimai užklupo jas nepasiruošusias ir šiai dienai nespėjama gaminti medžiagų, reikalingų fotojuostoms. Poreikis yra gerokai didesni nei pasiūla, todėl fotojuostų turi jau ne kiekvienas prekybininkas.
Visgi, panašu, kas artimiausiu metu analoginių fotoaparatų populiarumas neturėtų mažėti. Tad gamyklos, gaminusios fotojuostas, turės iš naujo paleisti gamybos linijas, kad aprūpintų esamą paklausą.