Kai skrydžiai į Danijos sostinę Kopenhagą šiais laikais dažnai nekainuoja nė 10 eurų, kas yra pigiau net nei traukiniu nuvažiuoti iš Vilniaus į Klaipėda, nieko nuostabaus, kad šią kryptį vis labiau pamėgsta Lietuviai. Danija – puiki kryptis savaitgalio išvykai, pabėgimai nuo rutinos. Juo labiau, kad Danijoje tikrai yra ką pamatyti ir dar pasisemti teigiamų emocijų, nes juk visi žino, kad Danija – laimingiausių žmonių šalis.

Tačiau ką pamatyti Danijoje?

Pamatyti tikrai yra ką. Vien senamiestyje išėjus pasivaikščioti galva gali apsisukti nuo pasirinkimų gauso. Neskaitant karališkų rūmų ar krūvos istorinių muziejų, Kopenhagoje galima aplankyti Gineso rekordų muziejų. Jame ne tik sužinosite apie neįtikinėmiausius pasaulio rekordus, bet ir galėsite atsistoti šalia aukščiausio arba storiausio žmogaus pasaulyje. Na, gal ne visai žmogaus, o tik realistiškos jo kopijos.

Jei toks muziejus ne prie širdies, galima aplankyti visai šalia senamiesčio esantį planetariumą. Tik nepagalvokite, kad jame apart kosminės programos daugiau nieko nėra. Didžiuliame kupole ant vidaus su 3D akiniais galima stebėti pilnametražius filmus. Vaizdas tikrai neįtikėtinas.

Be abejo, privaloma aplankyti ir garsiąją Undinėlę. Tiesa, nenustebkite, kad ji realybėje pasirodys esanti kur kas mažesnė nei galvojote. Svarbu ne ūgis, o tai, kokias minias žmonių ji sugeba pritraukti.

Kristiania – šios vietos praleisti tikrai negalima. Iš pažiūros tai neatrodo kaip turistinė vieta, tačiau apsilankę čia (kelios minutės kelio nuo Kopenhagos centro), jūs pateksite į visai kitą pasaulį. Kas ten? Nesiplėsiu. Kelionės į Daniją metu sužinosite patys.