Kenkėjams patinka gražūs namai dėl tų pačių pagrindinių priežasčių, kaip ir jūs. Jie nori maisto, vandens ir pastogės. Jei jie gali juos rasti jūsų namuose, jie persikels. Dažniausiai namuose randami kenkėjai yra skruzdėlės, tarakonai, auskarai, ugniagesiai, musės, šimtakojai, sidabrinės žuvys ir vorai. Naminių gyvūnėlių savininkams kartais tenka susidurti su blusomis ir erkėmis namuose. Kiekvienas iš šių kenkėjų gali pasirodyti skirtingu metų laiku, o kai kurie yra problemiškesni tam tikrose šalių dalyse nei kiti.

Neleiskite kenkėjams jaustis kaip namuose. Mažos spragos aplink priekines duris ir ašaros langų ekranuose – tai didžiuliai „sveiki!“ ženklai, kviečiantys kenkėjus į jūsų namus. Nors atrodo, kad beveik neįmanoma visą laiką užkirsti kelią kenkėjams, čia yra keletas paprastų būdų, kaip jų išvengti.

Sandarinkite įtrūkimus ir angas. Atidžiai apžiūrėkite savo ekranus, langus ir duris. Jei matote įtrūkimų ar skylių, uždenkite jas arba pataisykite. Prie durų pridėkite naujų oro sąlygų, kad ne tik išvengtumėte šalčio, bet ir įkyrių kenkėjų. Maži įtrūkimai ir angos yra tarsi plačiai atvertos durys kenkėjams.

Išvalykite virtuvę. Ne tik virtuvės stalą ir sandėliuką, pavyzdžiui, skirtingus maisto produktus, įskaitant miltus, javus, kepimo mišinius, krekerius, džiovintus makaronus, džiovintus vaisius, riešutus, pūsti kukurūzus ir net prieskoniai. Skruzdėlės eina paskui saldžius daiktus. Indų miltų kandys (dar vadinamos „grūdinėmis kandimis“) mėgsta ryžius, miltus, javus ir riešutus. Miltų vabalai teikia pirmenybę įvairiems maisto produktams, įskaitant miltus, pyragų mišinius, džiovintus vaisius, riešutus, šokoladą ir prieskonius. Įsitikinkite, kad jūsų maistas laikomas sandariai uždarytuose induose, ir įsigykite mažas pakuotes, kurios gali būti sunaudotos per trumpesnį laiką https://nevark.lt/paslauga/kenkeju-naikinimas/.