Ką daryti, jeigu sudužo auto žibinto stiklas?

Nors kartais vairuotojai yra linkę nekreipti dėmesio į tam tikrus smulkius automobilio kėbulo defektus, iš tiesų jie gali būti labai svarbūs. Tokie defektai, kaip automobilio žibinto stiklo pažeidimas, įtrūkimas ar nežymi priekinio stiklo įdauža, atsiradusi eismo įvykio metu ar trinktelėjus akmenukui, gali pasirodyti nereikšminga.

Tačiau taip galvoti yra ydinga ir šių defektų ignoruoti nereikėtų. Priklausomai nuo to, kiek žibintų stiklai yra pažeisti, techninių apžiūrų centre kai kuriais atvejais galite negauti techninės apžiūros pažymėjimo. Net esant menkam žibinto įtrūkimui, automobilio apšvietimo kokybė ir intensyvumas gali suprastėti, jau nekalbant apie didesnius žibinto stiklo dūžius.

Paprastai dėl šių defektų atsiranda žibinto rasojimas, dėl ko gali užgęsti lemputė, atsirasti korozija, kontaktų oksidacija. Galimos ir kitos, ženkliai rimtesnės pasekmės, dėl drėgmės įvykus trumpam sujungimui. Todėl atsiradus bet kokiam, didesniam ar mažesniam žibinto stiklo pažeidimui, būtina jį pakeisti nauju.

Labai svarbu tai, kad dužus žibinto stiklui, nebūtina keisti visą žibintą, jeigu jo korpusas nėra pažeistas, pakeisti pakanka tik stiklą. Šiuo atveju ne tik pavyks sutaupyti tam tikrą sumą pinigų, tačiau tuo pačiu prisidėsite ir prie atliekų mažinimo. Tačiau delsiant pakeisti stiklą, dėl atsiradusių rimtesnių pažeidimų ir drėgmės poveikio, vėliau viso žibinto keitimas gali būti neišvengiamas.

Kai kuriais atvejais žibinto stiklo pakeitimas būtinas ne vien dėl dūžio, bet ir nusidėvėjimo. Kuomet stiklas praranda skaidrumą, tampa matinis, siekiant užtikrinti tinkamą apšvietimą, taip pat būtina stiklą pakeisti. Juk kokybiškas ir nepažeistas stiklas užtikrina ne tik jūsų pačių, bet ir kitų eismo dalyvių saugumą kelyje. Tinkamas apšvietimas automobiliui yra vienas svarbiausių elementų, ypatingai esant prastoms oro sąlygoms ar tamsiuoju paros metu.